Ikea chytrá domácnost přináší podporu pro scény a jedno překvapení

Ikea Tradfri scény

Ikea stále pracuje na svém systému pro chytrou domácnost přidáváním dalších funkcí a nových výrobků. Nová aktualizace Ikea Tradfri přináší podporu pro dlouho očekávané scény. Ikea připravila i jeden úplně nový produkt. Jak to bude fungovat a co všechno umožní?

Systém chytré domácnosti Ikea Tradfri dostal v poslední aktualizaci podporu pro programovatelné scény. Brána Tradfri běžící na novém firmwaru 1.12.31 už umožňuje nastavit scény, které kontrolují více chytrých spotřebičů dohromady. Ikea prodává například chytrá světla, ve spolupráci se Sonosem také kvalitní reproduktory nebo dokonce chytré rolety. Nová podpora pro scény na bráně Tradfri tedy umožní vytvořit skutečnou domácí symfonii chytré elektroniky.

Nová aktualizace také přináší podporu pro malá jednoúčelová tlačítka s obrázkem, které v systému Ikea Tradfri lze použít například právě pro spuštění scény. Tyto malé „fyzické klávesové zkratky“ (Ikea je nazývá „Shortcut Button“) se začnou prodávat v blízké době za zhruba 250Kč. Budou dostupné s různými motivy symbolizujícími například ráno nebo noc. Použití pro příslušné scény v systému Tradfri se pak už samo nabízí. Scény samozřejmě půjde aktivovat například i pomocí Google Asistenta, kterého Tradfri plně podporuje.

I was SO WRONG About Ikea Tradfri !!

I was SO WRONG About Ikea Tradfri !!

Jaký systém chytré domácnosti využíváte?

Zdroj: Verge

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)