Aplikace IKEA Place promítne nábytek u vás doma díky rozšířené realitě

rozsirena realita ikea place nahled

Rozšířenou realitu využívá stále více firem a jednou z nich je i IKEA se svou aplikací IKEA Place, která vám usnadní nakupování.

IKEA Place využívá rozšířenou realitu

IKEA se posouvá vpřed. Švédský gigant, jehož řetězec s nábytkem je rozšířený po celém světě vydal aplikaci IKEA Place. Tato aplikace využívá rozšířenou realitu, a díky telefonu si tak můžete rozvrhnout nábytek přímo u vás doma ještě, než si ho koupíte. IKEA je tak jednou z prvních firem, která využívá rozšířenou realitu v praxi.

Aplikace funguje následovně. IKEA Place vás nejprve vyzve ke krátké kalibraci v podobě skenování prostoru, kam chcete daný kus nábytku umístit. Následně stačí otevřít katalog a vybrat třeba křeslo, nebo pohovku, kterou chcete zobrazit. Pak už jen umístíte objekt na dané místo.

IKEA Place využívá technologii ARKit, díky které je zobrazení objektů věrohodné. Nejen co se týče detailů samotného produktu, ale také světla, stínů a celkového zasazení do prostoru. Poté si svou vizi můžete uložit v podobě obrázku, nebo videa a následně je sdílet s přáteli. V databázi je přes 2000 produktů různých barevných kombinací.

Připojí se i další firmy?

IKEA Place je prozatím dostupná pouze pro vlastníky iOS 11, je však otázkou času, kdy se podobné aplikace objeví i pro Android, a to i třeba na rozšířenou realitu Google Tango. Je to však krok kupředu a v nejbližší době se k rozšířené realitě připojí i další firmy díky širokému využití. Ve finále by se rozšířená realita dala využít ke všemu, co se dá na internetu koupit. Kromě nábytku si tak budeme moci prohlížet i jiné zboží, od elektroniky přes oblečení, až po jídlo.

https://www.youtube.com/watch?v=-xxOvsyNseY

Jak byste využili rozšířenou realitu vy?

Zdroj: ikea.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)