IKEA představila svůj první RGB LED pásek! Ormanäs měří 4 metry a má lákavou cenu

ikea rgb led pásek
  • IKEA zalistovala na svůj e-shop vůbec první RGB LED pásek 
  • Ormanäs má délku 4 metry a lze ho propojit se Zigbee bránou
  • Vychází v přepočtu na 730 korun, zřejmě zamíří i do ČR

IKEA právě na svém nizozemském e-shopu zalistovala svůj vůbec první RGB LED pásek Ormanäs. To znamená, že na něm můžete měnit barvy, na výběr jich je přes 16 milionů. To zatím žádný pásek švédského výrobce neuměl, cena je přitom nastavena docela rozumně. V tuto chvíli sice není k dispozici v Česku, ale předpokládám, že je jen otázkou času, než ho zalistuje i tuzemská pobočka.

Pásek Ormanäs lze ovládat přes dálkový ovladač Styrbar nebo ho můžete připojit k bráně Dirigera, případně k dalším podporovaným Zigbee hubům. Díky tomu jej pak lze ovládat i přes aplikace jako je Google Home, Apple HomeKit, případně Athom Homey.

Pásek má délku 4 metry, pokud by byl na vaše použití moc dlouhý, můžete si jej zkrátit nůžkami. Zadní strana je samozřejmě pokryta lepidlem, takže jej lze připevnit kamkoliv – na zadní stranu stolu, do kuchyně, za obývací stěnu, pod postel..

Bohužel však nemá individuálně adresovatelné LED, takže nemůžete pásek třeba v půlce rozdělit, aby svítil jinou barvou jako to umí třeba Aqara LED Strip T1, který jsem pro vás před časem recenzoval. V Nizozemsku se prodává za 30 eur, tedy nějakých 730 korun.

Máte zkušenosti s chytrými produkty IKEA?

Zdroj: TechRadar, The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)