TOPlist

IKEA začala konečně v Česku prodávat skvělý RGB pásek ORMANÄS! Cena je nastavena rozumně

ikea led pásek čr
  • RGB LED pásek IKEA ORMANÄS míří konečně do Česka
  • Cena je nižší, než se původně očekávalo
  • Nabízí ovládání skrz ovladač i chytrý telefon

IKEA rozšířila svou nabídku na českém e-shopu o novinku v podobě RGB LED pásku Ormanäs, který je prvním svého druhu v sortimentu švédského nábytkářského gigantu. Žádný jiný barevný pásek jste si až dosud v obchodě nemohli koupit. S délkou čtyř metrů a možností ovládání prostřednictvím Zigbee brány, se jedná o poměrně zajímavou volbu. Poprvé se objevil v Nizozemsku, kam zamířil už v listopadu. Tam vychází na 30 eur, takže bych čekal, že se bude cena pohybovat okolo 7-8 stovek. IKEA ale příjemně překvapila a novinku nabízí za 599 korun.

Díky RGB LED nabízí Ormanäs širokou paletu barev s více než 16 miliony odstínů, z nichž si vybere snad každý. To je funkce, kterou dříve IKEA pásky neměly a jistě ji ocení nejeden zákazník. S nižší cenou je konkurenceschopný, za stejnou cenu můžete RGB pásek koupit i v LIDLu, ale má poloviční délku.

Pro ještě větší pohodlí lze Ormanäs ovládat nejenom pomocí dálkového ovladače Styrbar, ale také skrze bránu Dirigera. To umožňuje integraci do populárních aplikací, jako je Google Home, Apple HomeKit nebo Athom Homey.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

Přizpůsobení délky pásku je možné díky možnosti jeho zkrácení, lepící zadní strana pásku zase zaručuje jednoduchou aplikaci na mnoho povrchů. Ormanäs neposkytuje možnost individuálního nastavení barev pro jednotlivé LED diody (jako to umí třeba T1 od Aqara) a jde v podstatě o jednu z mála nevýhod tohoto produktu. Za dané peníze to ale lze pásku snadno odpustit.

Cena: 599 Kč

Máte zkušenosti s chytrými produkty IKEA?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)