IKEA rozšířila nabídku pro chytrou domácnost: Brzy koupíte levné chytré zásuvky

ikea tradfri chytre zasuvky

Řada chytrých produktů IKEA TRÅDFRI se zanedlouho rozšíří o novinku. Už se nebude jednat o chytré světlo, ale o chytré zásuvky. Tak to alespoň naznačuje únik informací. Přímo na stránkách IKEA se totiž na malou chvíli objevil nový produkt k prodeji. Očekávat se dá opět podpora všech tří hlavních systémů chytré domácnosti. Ať už je to Apple Homekit, Alexa od Amazonu a také Asistent Google.

Chytré zásuvky IKEA TRÅDFRI půjdou do prodeje v říjnu

Podle informací serveru The Verge, se nové chytré zásuvky objeví v prodeji v říjnu. A to ve dvou verzích. První se nazývá Control Outlet unit a kromě zásuvky nabídne také ovladač. Cena je přitom hodně nízká, v USA má stát 15 dolarů, což je v přepočtu s DPH 400 Kč. Existovat bude i verze bez ovladače, která stojí 10 dolarů, v přepočtu s DPH 266 Kč.

ikea_tradfri_chytre_zasuvky

Dálkové ovládání má v sobě magnet, takže se dá jednoduše odložit na kovové věci. Dosah ovladače je 10 metrů. To se může hodit lidem, kteří neholdují chytrým asistentům. Ovládání hlasem je ale to, proč byste si zásuvku měli pořídit. Můžete si tak ze starých lamp udělat rázem chytré lampičky, které se zapínají/vypínají hlasem. Nebo třeba v nedávných vysokých teplotách se může hodit chytrá zásuvka u větráku, kdy si například v noci nastavíte vypnutí za hodinu.

IKEA Home smart 1
IKEA Home smart 1

Používáte nějaké produkty chytré domácnosti?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)