Menu

IKEA rozšířila nabídku pro chytrou domácnost: Brzy koupíte levné chytré zásuvky

Řada chytrých produktů IKEA TRÅDFRI se zanedlouho rozšíří o novinku. Už se nebude jednat o chytré světlo, ale o chytré zásuvky. Tak to alespoň naznačuje únik informací. Přímo na stránkách IKEA se totiž na malou chvíli objevil nový produkt k prodeji. Očekávat se dá opět podpora všech tří hlavních systémů chytré domácnosti. Ať už je to Apple Homekit, Alexa od Amazonu a také Asistent Google.

Chytré zásuvky IKEA TRÅDFRI půjdou do prodeje v říjnu

Podle informací serveru The Verge, se nové chytré zásuvky objeví v prodeji v říjnu. A to ve dvou verzích. První se nazývá Control Outlet unit a kromě zásuvky nabídne také ovladač. Cena je přitom hodně nízká, v USA má stát 15 dolarů, což je v přepočtu s DPH 400 Kč. Existovat bude i verze bez ovladače, která stojí 10 dolarů, v přepočtu s DPH 266 Kč.

ikea_tradfri_chytre_zasuvky

Dálkové ovládání má v sobě magnet, takže se dá jednoduše odložit na kovové věci. Dosah ovladače je 10 metrů. To se může hodit lidem, kteří neholdují chytrým asistentům. Ovládání hlasem je ale to, proč byste si zásuvku měli pořídit. Můžete si tak ze starých lamp udělat rázem chytré lampičky, které se zapínají/vypínají hlasem. Nebo třeba v nedávných vysokých teplotách se může hodit chytrá zásuvka u větráku, kdy si například v noci nastavíte vypnutí za hodinu.

IKEA TRÅDFRI
IKEA TRÅDFRI

Používáte nějaké produkty chytré domácnosti?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Douby

Jiří Doubravský -1

28.8.2018 9:35

Chytré zásuvky – to skutečně naplňuje představu smarthome … víte jak vypadá smarthome, to je centrální hub, řídící/monitorovací server který nabízí API pro dotykové terminály na stěnách bytu, v mobilním telefonu nebo jako webové rozhranní. K němu připojeny nejen zásuvky a osvětlení ale téměř veškeré spotřebiče, takže hub velmi dobře ví díky pohybovým senzorům kolik lidí, zda zrovna někdo nezvedl zadek z prkýnka aby automaticky spláchnul a rozsvítil světlo nad umyvadlem nebo zda někdo zrovna nevypnul výřivku aby automaticky nespustil romantickou hudbu do reproduktorů. Chytrá domácnost je především o tom že každé zařízení má nějaké aktivity a stavy a ty nabízí centrálnímu hubu který díky tomu může realizovat samočinné události které dávají v daném kontextu smysl. Zásuvka na dálkové ovládání není chytrá domácnost to je prostě jen zásuvka na dálkové ovládání vážení :-)

Radeg

radeg 35

28.8.2018 11:44

@Jiří Doubravský:
Nikdo nikde netvrdí, že tato zásuvka je chytrá domácnost.
Bylo pouze řečeno, že doplňuje sortiment zařízení pro použití v chytré domácnosti.

Wortos

wortos 62

28.8.2018 16:27

nahodou hlasove ovladaní by bylo skvělé zapojit lampu a jen řict “osvětlit ” a “pohasnout” :)))

Jericho

Jericho 3

28.8.2018 16:50

Světla od IKEA mám již delší dobu společně s Google home. Uvidíme jak to půjde s el.zasuvkou. každopádně díky za článek.

Lynx

-3

31.8.2018 8:24

@Jiří Doubravský: Výřivka je co? Něco pro výry? :-D

RSS (komentáře k článku)