Hyundai vydal pro novou Sonatu aplikaci, která slouží jako digitální klíč

hyundai sonata 2020

Automobilka Hyundai vydala na Google Play aplikaci Hyundai Digital Key, která slouží jako digitální klíč. Tato aplikace umožňuje uživatelům ovládat svá auta skrz chytrý telefon Android a sdílet virtuální klíč až se čtyřmi dalšími uživateli. Prozatím je podporován pouze chystaný sedan Hyundai Sonata, který spatří světlo světa v roce 2020.

Digital Key | 2020 Sonata | Hyundai

Digital Key | 2020 Sonata | Hyundai

Budete-li chtít používat tento digitální klíč Hyundai, budete potřebovat telefon se systémem Android, který disponuje nízkoenergetickým Bluetooth a NFC. Díky této aplikaci pak majitel vozidla jednoduše umístí telefon před kliku dveří na straně řidiče, aby ho zabezpečil či odemkl. Uvnitř bude moci využít bezdrátovou nabíjecí podložku u středové konzole a následně nastartovat motor. Ke všem zmíněným funkcím se využívá NFC. Pokud stojíte v okolí 30 metrů od vozidla, využívá se Bluetoothu, který zvládne zamknout a odemknout auto, otevře kufr, aktivuje výstražná světla a dokáže také nastartovat motor, což se hodí zejména v zimě (parkujete-li samozřejmě v dostatečné blízkosti).

Aplikace taktéž dokáže uložit jednotlivá nastavení řidičů. Tím myslíme polohu sedačky, nastavení zrcátek či oblíbenou rádiovou stanici. Hyundai Sonata 2020 však nevyžaduje používání aplikace Digital Key. Majitel bude moci využívat samozřejmě také klasické klíče či speciální NFC karty.

Chtěli byste digitální klíč i pro svůj vůz?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)