Hvězdná podívaná míří do mobilů. Podívejte se na okolní vesmír v Google Earth aplikaci

aplkace Google Earth hvězdy

I na telefonech a tabletech už si můžeme nově užít pohled na hvězdné okolí kolem naší domovské planety v Google Earth. Funkce, která byla doposud dostupná jen pro webovou a desktopovou verzi tohoto nástroje, míří do mobilní aplikace. Stačí v ní odrolovat dostatečně daleko od zemského povrchu a dostanete se až k poutavému prohlížení okolního vesmíru. Hvězdy půjdou v Google Earth vidět v měřítku i s jejich přesným jasem. Vizualizace je založená na reálných snímcích. Evropská jižní observatoř totiž aplikaci poskytla konkrétní fotky okolního vesmíru.

hvězdy aplkace Google Earth náhled

“Hvězdy jsou magické. Van Gogh je maloval, Shakespeare o nich psal. My o nich sníme. Uvědomujeme si, že lidé se chtějí na dívat hvězdy stejně jako chtějí prozkoumávat Zemi. Díky pokroku ve výkonech telefonů a tabletů je můžeme konečně ukázat i v mobilní aplikaci,” píše na svém blogu Google. Doposud bylo okolí Země čistě černé, tedy nerealistické. Kvůli věrnosti zobrazení dokonce vloni vývojáři do nástroje přidali funkci pro zapnutí animovaných mraků. Další novinkou v Google Earth je teď tedy pohled na hvězdy v mobilní aplikaci.

Google Earth
Google Earth

Pochopitelně se nejedná o plnohodnotnou mapu hvězd s jejich možným procházením. Novinka v podstatě přináší 3D pohled na okolní vesmír z perspektivy “uvnitř koule” s menší koulí (Zemí) uprostřed. I přesto to jistě fanoušky virtuálních expedic po naší planetě potěší.

Mrknete na hvězdy v Google Earth na mobilu?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)