TOPlist

Zbytečná inovace, nebo začátek neviditelné technologie? Humane AI Pin

Humane AI Pin, osobní AI asistentka
  • Humane AI Pin je lehké zařízení, které má podpořit bezobrazovkovou budoucnost
  • Produkt vyvinuli bývalí manažeři Apple
  • Lze ho připnout na oblečení pomocí magnetu

Na trh právě přišla novinka, která rozvířila vody. Jde o produkt nazvaný Humane AI Pin, jehož tvůrci představují vizi budoucnosti bez obrazovek. Zatímco někteří kritici tento výrobek označují za jeden z nejzbytečnějších produktů poslední doby, jiní ho vidí jako průkopnický krok na cestě k revoluci v technologiích.

Humane AI Pin jako příruční osobní asistentka

Je navržen tak, aby poskytnul inteligentní osobní asistentku, která je vždy při ruce. Zařízení využívá směs vlastního softwaru a OpenAI GPT pro zpracování hlasových příkazů uživatele, což mu umožňuje klást složité otázky, provádět hovory a posílat textové zprávy pouze hlasem.

Vestavěná kamera dokáže identifikovat objekty a poskytnout kontextové informace, jako jsou například odhady kalorií u potravin. Důležitou funkcí je také indikátor soukromí „Trust Light“, který se aktivuje vždy, když je aktivní kamera, mikrofon nebo vstupní snímače, aby všichni v okolí věděli, kdy zařízení poslouchá nebo nahrává. Pokud uživatel potřebuje vizuální informace, malý projektor v zařízení je promítne přímo na vaší dlaň.

The Disappearing Computer: An Exclusive Preview of Humane’s Screenless Tech | Imran Chaudhri | TED

The Disappearing Computer: An Exclusive Preview of Humane’s Screenless Tech | Imran Chaudhri | TED

Jestli je to jen další zbytečný gadget, nebo začátek revoluce v neviditelné technologii budoucnosti, je otázkou, na kterou zatím neexistuje jednoznačná odpověď. Ostatně názor si udělejte sami.

Myslíte, že má reálné využití?

Zdroj: Engadget, Humane, Time

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)