Hubněte snadno s aplikací Kalorické Tabulky

No Image-02

Nová aplikace Kalorické Tabulky umožňuje svým uživatelům snadnou kontrolu nad každodenním stravováním. Základním principem je počítání energetických příjmů ve formě snědených potravin a následné odečítání energetických výdajů formou různých sportovních aktivit. Databáze Kalorických Tabulek obsahuje více než 5000 potravin, ze kterých lze snadno poskládat svůj jídelníček.

Pro používání aplikace je povinná registrace, při které je potřeba uvést základní informace jako je rok narození, výška, váha a pohlaví. Tyto skutečnosti umožní spočítat bazální metabolismus. Ten určuje, kolik tělo vydá energie v klidovém stavu. V případě, že se uživatel rozhodl hubnout, jednoduše ve Správě údajů nastaví cílovou hmotnost. Denní energetický příjem se automaticky přepočítá a sníží se tak, aby se dosáhlo optimálního hubnutí, to je přibližně půl kilogramu týdně. Energetický příjem za den by však neměl být nižší než 5 000 kJ. Nejlepších výsledků dosáhneme v kombinaci s pohybovými aktivitami.

Pokud některou potravinu v databázi nenajdete a máte k dispozici obal s energetickými hodnotami, navrhněte potravinu k uložení do databáze.

Důkladnější sledování vývoje hmotnosti nám umožní graf, který poskytuje informace o průběhu hubnutí. Stačí pravidelně zapisovat aktuální hmotnost ve Správě údajů. Dále aplikace zobrazuje hodnoty bazálního metabolismu a BMI. Nechybí ani informace o doporučených denních dávkách důležitých složek potravin. Jedná se o bílkoviny, sacharidy, tuky a vlákninu. Tyto hodnoty nalezneme také u konkrétních potravin. K celkovému přehledu za jeden den slouží Lupa pod Jídelníčkem, kde se informace zobrazují jak v gramech, tak v procentech.

Do jídelníčku se přidávají potraviny velmi snadno. Nejlepší je ale využít vyhledávání a našeptávače. Jednotlivé potraviny se dají označit jako Oblíbené a nebo lze jednoduše ukládat celá jídla. Znovu je pak najdeme v sekci Oblíbené položky nebo Uložená jídla. Tím si usnadníme příští zadávání.

Dalším způsobem je použití skenování čárového kódu přímo z obalu potraviny. Do jídelníčku také vkládáme provedené aktivity, které nám odečtou energii z denního příjmu. Umožněno je i ukládání plánovaných nebo pravidelných aktivit. Kalendář nám umožní plánovat si Jídelníčky dopředu a zároveň i ohlédnout se do předchozích dní. Uložené potraviny zůstanou přístupné, můžeme je různě měnit a nebo sami smazat. V jídelníčku se nám zobrazuje i doporučený denní cíl pitného režimu. Započítávají se zde všechny nápoje, včetně alkoholických. Cílová hodnota se dá změnit podle konkrétní potřeby ve Správě údajů.

Všechny údaje jsou synchronizované s webovou verzí. I to je důvodem, proč aplikace Kalorické Tabulky nefunguje offline bez internetového připojení.

Komerční článek

 

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)