Huawei Watch Ultimate jsou odpovědí na Apple Watch Ultra. Lákají na špičkové parametry a satelitní komunikaci

huawei watch ultimate

Na dnešní tiskové konferenci představila čínská společnost Huawei řadu P60. Vedle ní se ale objevilo také několik dalších produktů a to včetně hodinek Huawei Watch Ultimate. Jedná se o vlajkové hodinky s hromadou skvělých funkcí, špičkovým displejem a samozřejmě špičkovým zpracováním.

Huawei Watch Ultimate jsou hodinky pro náročné

Tělo hodinek je tvořeno ze zirkonu, rámeček je keramický a displej je chráněn safírovým sklíčkem. Když už je řeč o displeji, Huawei Watch Ultimate dominuje 1,5palcový kruhový AMOLED panel s LTPO technologií, která reguluje obnovovací frekvenci od 1 až po 60 Hz. Výdrž dostala na starost baterie o kapacitě 530 mAh, přičemž firma tvrdí, že na jedno nabití vydrž až 14 dní. Při náročnějším používání byste je měli dát na nabíječku až za 8 dní. Samotné nabíjení přitom netrvá dlouho. Z 0 na 100 % se dostanete za hodinku, což je slušné číslo.

Novinkou je režim Expedition Mode, který je navržen pro outdoor a využívá dvoufrekvenční pětisystémové funkce GNSS pro určování polohy. Takže si můžete zaznamenávat přesné trasy, ale také sledovat okysličení krve v reálném čase, což se může třeba v horách hodit. Satelitní komunikace skrz Beidou bude dostupná prozatím pouze v Číně.

Samozřejmostí jsou senzory pro měření srdečního tepu, ale i kyslíku v krvi a potěší také EKG. Hodinky navíc vydrží pod vodou a to i ve velké hloubce. Dle testů firmy vydrží až 24 hodin pod vodou v hloubce 110 metrů a splňují tak normy ISO 22810 a EN13319. Hodinky budou k dostání i v Evropě, přičemž čínská cena je nastavena na 5 999 CNY, což je asi 19 000 korun. Je tedy vidět, že Huawei celkem jasně zaútočil na Apple Watch Ultra nejen funkcemi, ale právě i cenou.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nové hodinky od Huawei?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)