Huawei Watch GT Runner míří do Evropy, cenou příjemně překvapí

Huawei Watch GT Runner

Společnost Huawei v listopadu minulého roku uvedla na čínský trh chytré hodinky Huawei Watch GT Runner. Ty jsou, jak již samotná názvem napovídá, oproti běžným Watch GT 3 více zaměřené na sportovce. Ti si je však mohli pořídit pouze v Číně a zákazníkům na starém kontinentě byly po nějakou dobu zapovězeny. To se však nyní mění a Huawei již začíná prodávat globální verzi hodinek na vybraných evropských trzích.

Huawei Watch GT Runner alias Watch GT 3 pro sportovce

O představení samotných hodinek jsme vás již informovali. I přesto si ale můžeme alespoň ve zkratce připomenout, co Huawei Watch GT Runner uživatelům nabídnou. V první řadě se v zásadě jedná o variantu skvěle vybavených 46mm Huawei Watch GT 3. Tím nejzásadnějším rozdílem je patrně změna materiálu pouzdra. Namísto nerezové oceli zde tak máme pouzdro z plastu. Tedy pardon, “odolného polymerového vlákna” jak jej sám výrobce nazývá. To však u hodinek určených sportovcům, nebo přesněji běžcům lze brát spíše jako pozitivum. Díky použití jiného materiálu jsou tak Huawei Watch GT Runner s hmotností 38,5 gramu o 4 gramy lehčí než jejich elegantnější sourozenec.

HUAWEI WATCH GT Runner

HUAWEI WATCH GT Runner

Změny se dotkly také umístění antén. Ty již nejsou přímo uvnitř kruhové části pouzdra, ale obklopují jej zvenčí, díky čemuž by mělo být dosaženo přesnější a spolehlivější geolokace. Uživatel má pak k dispozici také AI kouče, který mu má pomoci zlepšovat se ve sportovních výkonech a také systém Harmony OS 2.0 se zde více zaměřuje na monitoring sportovních aktivit. Většina výbavy však zůstala identická s Watch GT 3 a tak se můžete spolehnout na přítomnost 1,43″ AMOLED displeje, NFC, hlasitého reproduktoru či třeba baterie s výdrží až 14 dní. Výčet senzorů pak obsahuje například senzor srdečního tepu TrueSeen 5.0, akcelerometr, gyroskop, geomagnetický senzor či snímač atmosférického tlaku.

Huawei Watch GT Runner

Hodinky Huawei Watch GT Runner se již začínají prodávat například v Německu, Itálii nebo Francii a to za 299 €, čili v přepočtu přibližně 7 300 Kč. Na těchto trzích k nim navíc výrobce přidává i celou řadu dárků. Nezbývá tak než čekat, kdy se hodinky objeví i u nás a zda jejich prodej Huawei také zde podpoří atraktivní cenou či dárky zdarma.

Má podle vás Huawei se svými hodinkami pro běžce šanci uspět i proti konkurentům jako Garmin?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)