TOPlist

Je tohle ještě snesitelné? Huawei Watch Fit 3 se silně „inspirují“ Apple Watch, rozdíly budete hledat těžko

apple watch
  • S termínem „Apple Watch pro Android“ se setkáváme ve světě wearables docela pravidelně
  • Huawei si jej ale svým chystaným produktem zřejmě definitivně ukradne pro sebe
  • Hodinky Watch Fit 3 snad ani nelze považovat za inspiraci, nýbrž za kopii

Na trhu s chytrými hodinkami se chystá další zajímavý přírůstek v podobě hodinek Huawei Watch Fit 3, přičemž uniklé rendery naznačují, že se budou silně inspirovat populárními Apple Watch. V minulosti bylo označeno za „Apple Watch pro Android“ hned několik hodinek s čtvercovým displejem, avšak chystaný čínský počin se jablečné nositelné elektronice přiblíží zdaleka nejvíc. Produkt vypadá totiž téměř stejně.

Na první pohled je podobnost s Apple Watch skutečně zarážející. Tvar pouzdra, zakřivení rohů, umístění tlačítek i celkový vzhled hodinek by mohly snadno zmást i zkušeného jablíčkáře. Huawei se tak zřejmě záměrně snaží těžit z popularity Apple produktů a oslovit tak i uživatele, kteří touží po podobném designu, ale nechtějí používat iPhone. Hodinky od Huawei budou navíc s téměř 100% jistotou citelně levnější.

Dalším aspektem, který je potřeba vzít v potaz, jsou funkce, které budou jistě omezenější než v případě Apple Watch. Minulá generace sice nabízí slušný AMOLED displej s Always-On a sledování většiny zdravotních funkcí jako je srdeční tep, okysličení krve nebo sledování spánku. Hodinkám nechybí dokonce ani GPS či fitness trenér a díky vestavěnému mikrofonu s reproduktorem, je dokonce možné z nich volat. Systém bude ale zřejmě propriteální a bez podpory aplikací třetích stran. Huawei Watch Fit 2 v Česku startovaly na ceně 3 499 korun.

Osobně si myslím, že design Watch Fit 3 je až příliš okatě inspirovaný Applem. I když se Huawei snaží hodinky odlišit drobnými detaily, celkový dojem působí na takto obří firmu až nedůstojně.

Je podle vás taková inspirace za hranou?

Zdroj: Roland Quandt

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)