Vision X65: první OLED televize od Huawei se 120 Hz obrazovkou

Huawei televize

Společnost Huawei před pár hodinami představila svůj první OLED televizor s názvem Vision X65. Jak již název napovídá, hlavní dominantou je zde 65″ OLED panel s obnovovací frekvencí až 120 Hz, což je na televizi skvělé číslo. Co dalšího můžeme od televize očekávat?

Samozřejmostí je funkce HDR, přičemž jas může vystřelit až na hodnotu 1 000 nitů. O zvuk se postará hned 14 reproduktorů, které mají výkon až 75 W. Na horním rámu se pak nachází vysouvací selfie kamerka o rozlišení 24 megapixelů, kterou využijeme hlavně pro videohovory či ovládání gesty. Spolu s ní je zde čip HiSilicon Hi3559C, který umí pracovat pomocí NPU s umělou inteligencí.

Za zmínku stojí také čipset Honghu 898, který je speciálně optimalizován pro OLED obrazovky. Ten dokáže zlepšit kvalitu obrazu pomocí algoritmů umělé inteligence a zajistí tak ten nejlepší možný obraz. Sekunduje mu pak 6 GB RAM a 128 GB úložiště. A cena? Ta je poměrně vysoká, ovšem za takto kvalitní televizor není úplně zlá. 24 999 CNY je v přepočtu asi 88 tisíc korun bez daně. Velký benefit vidíme především ve 120 Hz displeji a kvalitních reproduktorech. Pokud tak plánujete koupi konzole nové generace a máte hluboko do kapsy, může být Huawei Vision X65 zajímavou volbou.

Jak se vám líbí Huawei Vision X65?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)