Huawei potvrdil že existující telefony nepřijdou o Google služby

Huawei telefony nepřijdou o Google služby

Když společnosti Huawei minulý týden vypršela licenční smlouva tak se spoustu uživatelů obávalo, že jim nebudou poskytnuty nové aktualizace pro Android. To se ale naštěstí nestane. Huawei totiž na svém fóru potvrdil, že existující telefony nepřijdou o aktualizace Androidu, ani Google služby.

Huawei telefony nepřijdou o Google služby

Jeden z uživatelů vlastnící telefonu Huawei nova 5T se dotázal, zda bude možné v budoucnosti aktualizovat Android ať už za zcela nový systém, nebo alespoň v rámci bezpečnostních záplat. Dále jeho dotaz směřoval ke Google službám, kde se ptal, zda budou na tomto modelu k dispozici nové verze Google aplikací. Společnost mu odpověděla, že se nemusí bát a aktualizace softwaru i bezpečnostní záplaty budou na stávajících modelech stále k dispozici.

Uvidíme, jak to bude s obnovou licenční smlouvy Huawei v USA. Stále totiž neexistuje žádné oficiální prohlášení, ani jakýkoliv verdikt. Důležité ale je, že se stávající majitelé starších Huawei telefonů nemusí bát.

Jak podle vás celá kauza dopadne?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)