Huawei končí s levnými telefony. Soustředí se na prémiové modely

huawei premiove modely

Časy, kdy byl Huawei známý hlavně pro své levné telefony, jsou již dávno pryč. Nyní je čínská společnost třetí největší výrobce telefonů na světě a rozhodně to není kvůli modelům nižší třídy. Huawei teď navíc oznámil, že s levnými telefony končí a zaměří se na prémiové modely.

Prémiové modely budou mít hlavní roli

Huawei během několika let dokázal změnit image z výrobce telefonů nižší třídy na výrobce, který umí i velmi dobré vlajkové modely. Dalším krokem je odstřihnutí modelů nižší třídy. Potvrdil to Richard Yu, CEO společnosti.

Huawei Mate 9 Pro Huawei Mate 9 Pro

Podle něj jsou prodeje telefonů v nižší třídě tak malé, že se vůbec nehodí do jejich business modelu. Huawei se začne soustředit na prémiové a vlajkové modely a také trhy, kde můžou tyto telefony dobře prodávat, což je Evropa, Čína a Japonsko. Co se týče USA, tak zde to má Huawei těžší i kvůli tomu, že hodně modelů Spojené státy na trh vůbec nepustily, a to kvůli podezření ze špionážní aktivity. V poslední době už to není tak žhavé, nicméně v USA je Huawei oproti zbytku světa takřka neznámá společnost.

Zatím se neví, jestli se konec modelů nižší třídy bude týkat i dceřiné společnosti Honor. Je také dost možné, že právě Honor zaujme větší místo na trhu s modely nižší třídy a bude vyrábět více levných telefonů.

Je to podle vás správný krok, nebo dělá Huawei chybu?

Zdroj: phonearena.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)