Huawei překvapivě uvolnilo betu EMUI 10. Máme první screenshoty!

Huawei vydal EMUI 10 beta

Když Spojené státy zařadily Huawei na černou listinu a vyřadili telefony čínské značky z testování Android Q, nikdo moc nevěřil, že by se mohl nejnovější Android na smartphonech Huawei objevit. Přesto ale čínský gigant vypouští do světa EMUI 10, zatímco pro všechny starší modely vydává aktualizaci EMUI 9. Ale pouze pro omezené množství telefonů.

Jaké změny EMUI via Android Q uživatelům přinese?

O vydání testovací verze EMUI 10 informoval tým XDA, který si jej mohl nainstalovat na jeden z telefonů značky Huawei. Po krátkém zkoumání bylo téměř jisté, že systém vychází z Androidu Q a dostane jméno EMUI 10. Dle prvních zjištění se vzhledem od “devítky” nějak zásadně neliší, došlo ale ke zvýšení výkonu mobilního telefonu. Nějaké změny vidíme i v režimech kamery, o co konkrétně se jedná se snad brzy dozvíme.

Mnohem více změn se ale odehrálo uvnitř, o přesných změnách nás bude tým XDA informovat. Zatím se zdá, že v systému funguje všechno správně a stabilně, žádné zásadní problémy se zatím neprojevily.

Které telefony aktualizaci EMUI 10 obdrží?

Společnost Huawei už dříve oznámila, že dostane Android Q (v podobě nového EMUI) pro začátek na vlajkové modely P30, P30 Pro, Mate 20 a Mate 20 Pro, a dokonce i na některé Honory. To bylo ale před tím, než ji USA zařadilo na blacklist. Přesto Huawei svému slibu – zdá se – dostojí, protože Google uvolnil betu Androidu Q dříve, než původně plánoval. Aktuálně je systém EMUI 10 dostupný pro smartphone Huawei P30 Pro, na němž je beta testována.

Stihne Huawei vydat nové EMUI, jak slíbilo?

Zdroj: androidauthority.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)