Huawei P30 na tiskových snímcích. Jaké parametry budou telefony mít?

huawei p30 pro unik informaci spekulace

Už za méně než dva týdny uvidíme představení dalších prémiových telefonů pro tento rok. A to konkrétně řadu Huawei P30. Už s předstihem se ale nyní můžeme podívat na tiskové snímky telefonů. Známé už je rovněž velké množství parametrů. Dokáže novinka od Huawei překonat Samsung Galaxy S10?

Nový Huawei P30 Pro bude mít zaoblený displej i 10x zoom

Jak ukázaly dřívější úniky smartphonů Huawei P30 a Huawei P30 Pro, obě verze budou mít malý kapkovitý výřez a minimální rámečky kolem displeje. U Pro verze se navíc dostane i na zaoblení podobné tomu, co jsme mohli vidět u Huawei Mate 20 Pro anebo ještě dříve u Samsung telefonů. Pokud jde o barevné varianty, tak se očekává, že telefony budou k dispozici v černé, červené, fialové, modré a bílé. Nebude chybět gradient efekt, díky kterému se barvy a odlesky zadní strany různě mění.

huawei p30 pro

Na zadní straně si můžete všimnout toho, že nemají žádný viditelný snímač otisků prstů. Není tak velkým překvapením to, že čtečka otisků prstů se objeví v displeji. Podobně jako u Mate 20 Pro. U zadní strany ještě chvíli zůstaneme. Na první pohled vypadají P30 i P30 Pro hodně podobně. Nicméně Pro verze má rovnou čtyři snímače na zadní straně. Pod bleskem se totiž nachází 3D ToF kamera, kterou můžeme znát například z Honor View 20.

huawei P30 pro design

Samotný hlavní fotoaparát P30 Pro má 40 MPx se světelností F/1,6, doplní jej ultra širokoúhlý 16 MPx fotoaparát se světelností F/2,2 a 8 MPx fotoaparát se světelností F/2,4. Třetí fotoaparát bude speciální v tom, že obsahuje periskopický zoom. Výsledkem je až 10x hybridní zoom. Základní verze P30 má tři fotoaparáty. Hlavní má 40 MPx, světelnost F/1,8, druhý je ultraširokoúhlý s 16 MPx a třetí teleobjektiv. Nicméně již bez periskopického zoomu.

huawei p30

Huawei P30 Pro bude mít OLED displej o velikosti 6,47 palců a FullHD+ rozlišením. Levnější verze 6,1″ OLED displej se stejným rozlišením. Poměr stran bude 19,5:9. O výkon se bude starat Kirin 980. Základní verze bude mít 6GB RAM a 128GB vnitřní paměť. Huawei P30 Pro bude k dispozici s 8GB RAM a až 512GB pamětí. Baterie má mít kapacitu 4 200 mAh u Pro verze, klasická verze telefonu má mít 3 650 mAh. Chybět nemá splnění certifikace IP68.

Líbí se vám více Huawei P30 anebo Huawei P30 Pro?

Zdroje: winfuture.de, mysmartprice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)