Huawei P30 Lite dostává aktualizaci na Android 10

huawei p30 lite android 10 aktualizace emui 10

Společnost Huawei vydala EMUI 10 pro telefony Huawei P30 a P30 Pro již v listopadu. Nyní se však začíná aktualizovat na Android 10 i odlehčená varianta – Huawei P30 Lite. Jako první se aktualizace objevila v Jižní Africe, ovšem do ostatních regionů se má dostat již brzy, dokonce je dostupná již některým uživatelům z Německa.

Aktualizace má velikost 3,82 GB. Nabízí tradičně všechny funkce systému Android 10 a samozřejmě také další specifické prvky nadstavby EMUI 10, jako je tmavý režim v celém systému, zlepšený výkon, nové zaoblené ikony či aplikaci HiCare. Chcete-li zkontrolovat dostupnost aktualizace, zkuste to klasicky skrz Nastavení > Systém > Aktualizace softwaru.

huawei p30 lite android 10 aktualizace

Co se týče samotného telefonu, stále se jedná o zajímavou volbu za poměrně slušnou cenu. O výkon se stará čipset Kirin 710, který doplňují 4 či 6 GB operační paměti RAM v závislosti na zvoleném úložišti. Přední stranu pak pokrývá 6,15″ IPS displej s Full HD+ rozlišením a nechybí v něm ani výřez pro 32 megapixelovou selfie kamerku. Na zadní straně pak nalezneme tři fotoaparáty s rozlišením 24, 8 a 2 megapixely. Huawei P30 Lite lze nyní sehnat za přibližně 6 tisíc korun a s tím, že je dostupný na většině českých e-shopů.

Dostali jste již Android 10 na Huawei P30 Lite?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)