Huawei Nova 5T je převlečený Honor 20, který bude i v Evropě. Podporuje služby od Googlu?

huawei nova 5t predstaveni

Telefon Honor 20 byl představen v květnu, nicméně na některých trzích mimo Evropu se prodává pod označením Huawei Nova 5T. To se teď mění a Huawei Nova 5T bude dostupný i Evropě od příštího měsíce.

Huawei Nova 5T je Honor 20 s odlišnými barvami

Přesný důvod toho, proč se Huawei rozhodl začít prodávat model Nova 5T v Evropě není známý. Přitom pokud se podíváme na parametry, tak jsou identické jako u Honoru 20. Doporučujeme tedy náš první pohled níže, který se věnuje Honoru 20. Jediná změna je v logu a také v barvě na zadní straně, dostupný bude v černé, modré a růžové barvě.

Honor 20 📱 První pohled česky

Honor 20 📱 První pohled česky

Displej je IPS, má velikost 6,26 palců a FullHD+ rozlišení. V levém horním rohu si můžete všimnout průstřelu, ve kterém se nachází 32 MPx selfie kamera.  Na zadní straně jsou 4 fotoaparáty, hlavní má 48 MPx, ultraširokoúhlý fotoparát má 16 MPx, dále to je 2 MPx makro kamera a 2 MPx senzor pro hloubku ostrosti.

huawei-nova-5T

Výkon má na starost Kirin 980, který doplňuje 6GB RAM a 128GB úložiště. Baterie má kapacitu 3 750 mAh a podporuje 22,5W rychlé nabíjení. Rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie a podporuje kompletní služby od Googlu. A to z toho důvodu, že byl licencován dříve, než třeba řada Mate 30, u které je to s Google službami značně komplikovanější. Právě i podpora služeb od Googlu může být důvodem, proč se Huawei rozhodl pro prodej tohoto telefonu, i když je na evropském trhu identický Honor 20. Cena Huawei Nova 5T je 499 eur, v přepočtu tak cca 13 tisíc Kč.

Jak se vám líbí tento telefon od Huawei?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)