Huawei Nova 5T se brzy začne prodávat v Evropě

huawei nova 5t

Huawei Nova 5T je zajímavým telefonem, který společnost představila již na konci srpna. Telefon byl však původně uveden výhradně pro asijské trhy, což se nyní mění. Huawei totiž oznámil, že telefon navštíví i evropské trhy, počínaje Německem. Přesto, že se jedná pouze o přeznačený Honor 20 by se mohl skvěle prodávat.

Huawei Nova 5T běží na Androidu 9.0 Pie a na rozdíl od svých vlajkových kolegů je plně certifikován a tak mu nechybí certifikované a předinstalované Google aplikace. Co se týče hardwarové výbavy, tak ta se nijak nemění od Honoru 20. Můžeme tedy očekávat výkonný čipset Kirin 980, kterému sekunduje 8 GB operační paměti RAM. Na výběr je pouze z jedné paměťové varianty a to 128 GB.

Na přední straně se nachází 6,26″ displej s Full HD + rozlišením a průstřelem pro selfie kamerku. Zadní stranu pak zdobí fotoaparát se čtyřmi snímači, přičemž hlavní 48 megapixelový snímač disponuje světelností f/1,8. Nechybí samozřejmě ani širokoúhlý objektiv a makro snímač. Telefon se bude pohybovat na hranici 10 tisíc korun což znamená, že zde musel Huawei udělat nějaké kompromisy. Mezi ně patří například čtečka otisků prstů, která není v displeji ale na pravém boku v rámu telefonu.

Přemýšlíte o koupi Huawei Nova 5T?

Zdroj: huaweicentral.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)