Huawei vydal novou nadstavbu EMUI 9.1. Je rychlejší a vylepšuje hraní her

huawei P30 emui 9.1 nadstavba

Nové telefony Huawei P30 mají oproti starším telefonům i softwarovou výhodu. Běží již na nadstavbě EMUI 9.1, která přináší hned několik novinek. Ať už po stránce výkonu, lepší podpory her nebo několika nových funkcí. Pojďme si je představit blíže.

EMUI 9.1 je nová nadstavba pro Huawei zařízení

První novinky si všimnete již při spuštění. V telefonech se nachází nové tapety a témata s novými ikonami Huawei aplikací. Výraznou novinkou má být i samotné zrychlení systému, kde bylo vylepšeno čtení a zapisování souborů do paměti. Podle slov společnosti Huawei je o 20 procent rychlejší. Funkce GPU Turbo už je ve verzi 3.0. V nové verzi se snižuje energetická náročnost čipsetu při hraní o 10 procent a hlavně se rozšířila podpora. V nové verzu GPU Turbo 3.0 se podporuje 25 her.

Huawei P30 Introduces EMUI 9.1: UI Inspired by the Concept of Timeless Aesthetics

Huawei P30 Introduces EMUI 9.1: UI Inspired by the Concept of Timeless Aesthetics

Nová funkce se nazývá Huawei Vlog, slouží k jednoduchému a rychlému editování videa. Zároveň přímo Huawei nabídne automatickou úpravu videí, podobně jako třeba Google Fotky. Další zajímavostí je rychlé spuštění asistenta Google. A to přidržením zapínacího tlačítka. Nadstavba využívá i 3D kamery na zadní straně. Můžete využít virtuální metr.

huawei emui 9.1

Další novinka potěší hlavně majitele Huawei počítačů, protože se konečně aktivovala funkce OneHop, která umožní jednoduchým položením telefonu na PC přenášení souborů. V neposlední řadě se dostalo na funkce odemykání auta pomocí NFC a propojení s fitness přístroji. V obou případech se ale nejedná o obecné funkce, ale speciálně vozidla a přístroje musí tyto funkce podporovat. Některé funkce si blíže ukážeme brzy i v recenzi Huawei P30 Pro.

[aps_product_sz id=“547659″]

[aps_product_sz id=“546867″]

Vlastníte Huawei P30? Jak se vám líbí novinky v EMUI 9.1?

Zdroj: huaweicentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)