TOPlist

Huawei podvádí: Fotky ze zrcadlovky vydává za ty z mobilu. Nestalo se to poprvé

huawei mate 20x fotky zrcadlovka

I přesto, že se fotoaparáty v mobilních telefonech neustále posunují, výrobcům telefonů to občas nestačí a snaží se vylepšit marketingové materiály ještě lepšími snímky. V minulosti už byly při podvodu chyceny mnohé společnosti od Xiaomi, přes Samsung až po Huawei. A právě poslední jmenovaná společnost byla opět chycena při činu. Tentokrát při prezentaci telefonu Huawei Mate 20 x.

Fotografie z Huawei Mate 20 X byly ve skutečnosti ze zrcadlovky Nikon

Čínská společnost si najala fotografa, který odcestoval do arktické oblasti, kde měl s telefonem Huawei Mate 20 X nafotit promo fotografie polární záře. Výsledky jsou povedené, jak se ostatně můžete přesvědčit níže. Jenže záhy se objevilo, že ne všechny snímky byly pořízeny mobilním telefonem.

Do balíku fotografií byly přimíchány i snímky pořízené digitální zrcadlovkou Nikon. Jakmile na to byla čínská společnost upozorněna, snímky byly okamžitě smazány. Huawei následně vydal prohlášení, kde se společnost omlouvala. Podle oficiální verze byl za viníka označen fotograf, který měl omylem poslat společnosti v jednom balíku fotografie z telefonu i zrcadlovky, které nebyly nijak označené.

Jestli to tak doopravdy bylo, nebo ne, už nyní nezjistíme. Nicméně za poslední roky už se jedná o několikátý incident, kdy byly výrobci telefonů chyceni. Huawei několikrát, nejznámější je asi kauza s telefonem Huawei P9, kdy se společnost na sociálních sítích chlubila perfektními snímky z telefonu. Ve skutečnosti ale snímky byly pořízeny profesionálním fotoaparátem s cenou přesahující částku 100 tisíc korun.

huawei mate 20 x zadni strana

Huawei Mate 20X se na českém trhu neprodává, takže se nemohlo stát, že by byl český zákazník podveden. Na našem trhu je k dispozici z této řady Huawei Mate 20 Pro, který po stránce fotografií patří vůbec k tomu nejlepšímu, co mobilní telefony nabízí. A to i bez toho, aby se podvádělo při pořizování snímků.

Jak na podobné podvody nahlížíte vy? Odradí vás od koupě telefonu?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)