Huawei CPU Turbo: Jde o užitečnou funkci, nebo jen marketingový tah?

huawei cpu turbo honor

Už při oznámení prvotní funkce GPU Turbo, se objevilo hodně nejasností a v podstatě až přitom, kdy jsme si funkci mohli vyzkoušet, jsme pochopili, co vlastně dělá. Brzy se můžete těšit na naše dojmy. Mezitím se však představila novinka v podobě CPU Turbo. A opět se i u ní objevují nejasnosti, co to vlastně je. Zkusíme si to nyní přiblížit.

CPU Turbo navýší takt a uvolní paměť RAM

Oficiální popis této nové funkce, která byla poprvé oznámena v Honor Note 10, je v podstatě to, že po aktivaci navýší takt a uvolní paměť RAM. Honor Note 10 je této funkci i přizpůsoben, protože umožňuje lepší chlazení než klasický telefon. Díky tomu se procesor může taktovat na vyšší frekvence. Jde v podstatě o identickou funkci, kterou můžeme vidět u PC procesorů.

huawei cpu turbo

Zároveň s vyšší frekvencí tu vyvstává i problém s větší energetickou náročností. I na to je Honor Note 10 připraven díky baterii o kapacitě 5 000 mAh. Z těchto důvodů se pravděpodobně nedá očekávat, že se CPU Turbo rozšíří na stejné množství telefonů jako GPU Turbo. Vidět to můžeme i v podpoře PC režimu, který umí vlajkové modely Huawei a nově i Honor. Díky tomu tak máme vidět podporu více aplikací v tomto režimu, které mají mít “PC kvalitu”.

A i kdyby se CPU Turbo rozšířil na více telefonů, tak je zde velká šance toho,  že výsledky nebudou tak skvělé jako Huawei prezentuje. Už i u GPU Turbo se slibovalo obrovské navýšení výkonu, ve výsledku je ale navýšení minimální a navíc je silně omezeno, a to jak z pohledu telefonů, tak i z pohledu podpory aplikací a her. O obáváme se, že něco podobného to bude i u CPU Turbo.

Myslíte si, že CPU Turbo značně navýší výkon telefonu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)