Menu

Huawei CPU Turbo: Jde o užitečnou funkci, nebo jen marketingový tah?

Už při oznámení prvotní funkce GPU Turbo, se objevilo hodně nejasností a v podstatě až přitom, kdy jsme si funkci mohli vyzkoušet, jsme pochopili, co vlastně dělá. Brzy se můžete těšit na naše dojmy. Mezitím se však představila novinka v podobě CPU Turbo. A opět se i u ní objevují nejasnosti, co to vlastně je. Zkusíme si to nyní přiblížit.

CPU Turbo navýší takt a uvolní paměť RAM

Oficiální popis této nové funkce, která byla poprvé oznámena v Honor Note 10, je v podstatě to, že po aktivaci navýší takt a uvolní paměť RAM. Honor Note 10 je této funkci i přizpůsoben, protože umožňuje lepší chlazení než klasický telefon. Díky tomu se procesor může taktovat na vyšší frekvence. Jde v podstatě o identickou funkci, kterou můžeme vidět u PC procesorů.

huawei cpu turbo

Zároveň s vyšší frekvencí tu vyvstává i problém s větší energetickou náročností. I na to je Honor Note 10 připraven díky baterii o kapacitě 5 000 mAh. Z těchto důvodů se pravděpodobně nedá očekávat, že se CPU Turbo rozšíří na stejné množství telefonů jako GPU Turbo. Vidět to můžeme i v podpoře PC režimu, který umí vlajkové modely Huawei a nově i Honor. Díky tomu tak máme vidět podporu více aplikací v tomto režimu, které mají mít “PC kvalitu”.

A i kdyby se CPU Turbo rozšířil na více telefonů, tak je zde velká šance toho,  že výsledky nebudou tak skvělé jako Huawei prezentuje. Už i u GPU Turbo se slibovalo obrovské navýšení výkonu, ve výsledku je ale navýšení minimální a navíc je silně omezeno, a to jak z pohledu telefonů, tak i z pohledu podpory aplikací a her. O obáváme se, že něco podobného to bude i u CPU Turbo.

Myslíte si, že CPU Turbo značně navýší výkon telefonu?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Wortos

wortos 70

6.8.2018 11:08

Hlavně nechapu v čem je to dobré ? na mém galaxy s8 mam snížený výkon co to jde režim uspory ve hrách a stejně mi jede vše na max grafiku ještě nejsou hry/aplikace co by využily takový vykon dnešních SoC takže nechapu k čemu je dobrý takhle zatěžovat procesor a GPU .. Pro mne to je jen makretingový tah aby si mohli lidi ještě víc porovnavat pindíky v Antutu

Cardi

cardi -375

6.8.2018 11:50

Přesně jak píše wortos

PauloKP

Pavel Klimeš 2

6.8.2018 12:08

Souhlasím s komentáři nade mnou. Chápal bych to u telefonu, který nemá výkonu na rozdávání.

Dragereker

Dragereker 5

6.8.2018 13:52

Neviem ako CPU Turbo, ale pri GPU Turbo bolo vidieť výsledky, hlavne pri hraní hier…napr. pri hre PUBG bolo viditeľné navýšenie fps s GPU Turbo ako bez Turba…

_m0p_

_m0p_ 1

8.8.2018 1:04

Doufám že tato “funkce” pomůže optimalizovat některé hry například ARK: Survival Evolveo je na mém Mate 10 pro nehratelné i na nejnižší detaily. Telefon má výkonu dost ale někteří vývojáři asi moc neoptimalizují pro Kirin. Huawei si to zřejmě uvědomuje tak s není bude teď víc spolupracovat. Uvidíme jestli vůbec bude Fortnite hratelné na Huawei telefonech, jestli má Samsung s Epic nějakou dohodu tak bych to moc dobře neviděl ani s GPU Turbo pro tuhle hru.

Kulichoid

kulichoid 152

8.8.2018 17:58

Chtělo by to uvést přesná čísla. Procenta, watty, hertzy….atd. A pak by se vidělo.

RSS (komentáře k článku)