HTC One Mini dostalo aktualizaci na Android 4.3 a Sense 5.5

HTC One mini

Je tomu pár minut, co naše redakční HTC One Mini obdrželo během Zeleného čtvrtku (setkání s fanoušky) aktualizaci operačního systému na Android 4.3 s nadstavbou HTC Sense 5.5. Tchajvanský výrobce tak plní své závazky vůči uživatelům a po předchozím modelu HTC One je dalším v pořadí. Uživatelské prostředí HTC Sense 5 můžete aktuálně využívat u modelů HTC One, HTC One Mini, HTC Max a také u HTC Desire 500.
Samotná distribuce této aktualizace probíhá v Čechách a na Slovensku pomocí balíčků, pokud vás telefon neupozorní sám, zkuste ji vyvolat manuálně nebo vyčkejte. Jakých vylepšení se dočkáte s Androidem 4.3 u modelů HTC?

Možnost vypnout HTC Blinkfeed

HTC se nově rozhodlo umožnit vypnutí funkce BlinkFeed pro ty, kteří ho nevyužijí. Ve vašem telefonu mohou být tedy standardní plochy na odkazy aplikací. Vypnutí a zapnutí BlinkFeedu můžete provést pomocí swipnutí dvou prstů směrem k sobě na obrazovce některé z ploch. Následně v levém horním rohu je možnost změny. Oproti předchozí verzi přibyla další obrazovka. Z původních 5 uživatelských obrazovek se prostředí HTC Sense rozšířilo o jednu navíc.

Nové nastavení HTC Blinkfeed

Update přináší nově přidanou sociální síť Google+.  Zajímavou novinkou je možnost  „číst obsah později.“  V tomto případě se článek uloží do mezipaměti telefonu a vy si jej můžete přečíst později i bez připojení k internetu.

Další obrazovky při zamčeném telefonu

I přesto, že máte telefon uzamčený, můžete si na nově vzniklé obrazovky přidávat další widgety a tím si zjednodušit práci s telefonem.
Využití vidíme například pro widget „hudba“, kdy i při zamčené obrazovce můžeme telefon používat jako hudební přehrávač.

Rychlé nastavení lze přizpůsobit dle svého

Položky v menu rychlého nastavení lze nově přesouvat, a tak si je jednoduše přizpůsobit. Přibyla zde položka „nerušit“, která zablokuje zvuky, vibrace i notifikační diodu. V této funkci však existuje možnost výjimek pro ty, kteří se vám dovolají i přesto, že si nepřejete být rušen.

HTC One mini
Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)