HTC One Google Edition oficiálně oznámen! Známe datum i cenu

htc-one-nexus

Páni, tak to bylo nečekané! Šéf projektu Android – Sundar Pichai – během jedné z veřejných debat na konferenci All Things Digital vytáhl ležérně z kapsy očekávaný a bájemi opředený HTC One Google Edition. Jak prosté!

htc-one-nexus

Na první pohled vypadá stejně jako dobře známé HTC One, ale stačí rozsvítit displej a hned je jasné, že na něm běží základní podoba Androidu. Zároveň bylo i potvrzeno, že u použitého systému ve verzi 4.2.2 nezůstane a naopak přístroj bude dostávat všechny aktualizace, jakmile budou od Googlu k dispozici. Telefon by se měl jmenovat “Google Experience HTC One” a zatím byl potvrzen jen pro americké operátory AT&T a T-Mobile, přičemž nebude zamčený pro konkrétního operátora a odemčení bootloaderu má být “piece of cake”, tedy dětsky snadné. Přístroj bude standardně vybaven 32 GB úložného prostoru a ani v tomto případě se nedočkáme podpory microSD karet.

htc-one-google-edition

Na americký trh zamíří 26. června za cenu 599 USD. Pokud by se snad někdy dostal k nám, můžeme počítat s cenou zhruba stejnou jako u současného HTC One, tedy minimálně 15 000 Kč.

Aktualizováno: HTC potvrdilo, že infračervený port (IR blaster), díky kterému šlo zařízení využívat jako dálkové ovládání, nebude v této edici fungovat

 

Zdroj: HTC

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)