Hra Detective Grimoire – detektivní adventura z Kickstarteru, na kterou se vyplatilo čekat

Detective-Grimoire

Richard Remington, vlastník turistické atrakce Boggy Bog postavené v bažinách, byl nalezen mrtev poblíž své kanceláře. Takto začíná příběh velmi povedené detektivní adventury s názvem Detective Grimoire. Na první pohled se zdá být hlavním podezřelým samotný Boggy, mýtická zelená příšera z bažin, která je hlavní postavou atrakce, přestože její existence nebyla nikdy prokázána. Vaším úkolem bude v roli rýpavého detektiva Grimoira odhalit záhadu a vyřešit případ.

Official Detective Grimoire Launch Trailer

Official Detective Grimoire Launch Trailer

Lehký humor

Ze začátku může hra vypadat jako obyčejná klikací adventura, ve které budete sbírat předměty ze statických obrázků a následně je kombinovat, ale nenechte se zmást, hra nabízí mnohem více. Místo toho se volně pohybujete po bažině, hledáte důkazy a zpovídáte různé postavy. Všechny zjištěné informace si detektiv zapisuje do notýsku a Vy k nim máte neomezený přístup. V Boggy Bogu Vás bude čekat zhruba sedm charismatických podezřelých, které bude Grimoire vyslýchat svým lehkým humorem.

D. Grimoire inventář

Řešení případu

Všechny postavy jsou perfektně namluvené a mají v příběhu své místo. Jakmile někoho vyslechnete, můžete detektivovi pomoci kombinováním slov vytvořit tu správnou myšlenku týkající se případu. Jedná se o jakousi mini hru, která zpestřuje hraní. Kromě toho musíte hledat chyby v jejich výpovědích, bude třeba chytře a ve správném pořadí pokládat podezřelým otázky tak, aby Vám prozradili skrývající tajemství.  Samozřejmě Vás během hry bude čekat i pár mini her, jako je spojování částí v kompletní obraz či práce s kódem na zámku.

D. Grimoire kuchař

D. Grimoire mini skládačky

Systém hraní

V bažině můžete kliknout absolutně na vše a hlavní charakter Vám řekne, co si o tom myslí. Tímto zábavným způsobem prohledáte celé oblasti a získáte potřebné kousky skládačky k vyřešení případu. Jakmile jste hotovi, přepnete se do chodícího módu, který Vám ukáže, jakým směrem se máte vydat. Později chodící mód potřebovat nebudete. Vystačíte si s mapou, na které kliknete na určité místo a jste tam. Takto ušetříte čas a hra Vám nepřijde tak otravná.

D. Grimoire Boggy

Grafika

Kreslená grafika ve stylu „cartoon“ se opravdu povedla a v animacích dodává postavám souběžně s parádním namluvením patřičnou osobnost. Postavy tedy nevypadají jen jako mluvící obrázky. Například mladá prodavačka si při výslechu pohrává s vlasy, kuchař mává při mluvení nožem a všichni ostatní také nabízejí jak skvělé obličejové výrazy, tak gesta. Hru je doporučeno pro maximální vychutnání hrát se sluchátky, protože kromě testování získaných vzorků se Vám do ruky například dostane nahraná páska obsahující zvukovou stopu z onoho vražedného večera.

D. Grimoire testování vzorků

Závěr

Detective Grimoire je hra financovaná z podnikatelského inkubátoru Kickstarter a bohužel vyšla s rok a půl dlouhým zpožděním. Nicméně čekání se věřitelům vyplatilo a vývojáři jim, a samozřejmě i nám, naservírovali parádní detektivní adventuru. Hra vyniká téměř po všech stránkách. Nabízí skvělou grafiku, dokonalé namluvení postav a zvukové doprovody, hratelnost i originalitu. Vytknout se dá pouze hrací doba, která je poměrně malá, ale o to lepší a intenzivnější. To vše dostanete za zhruba 80 korun a bez mikrotransakcí.

Detective Grimoire
Verze1.0.1
Velikost129 MB
2.3+


80,40 Kč

Video

Hra Detective Grimoire — detektivní adventura z Kickstarteru, na kterou se vyplatilo čekat

Hra Detective Grimoire -- detektivní adventura z Kickstarteru, na kterou se vyplatilo čekat

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)