Hra Clash Royale: Vstupte do arény a staňte se králi hradní věže

clashroyalen1

Od tvůrců Clash of Clans přichází nová, dlouho očekávaná hra s názvem Clash Royale. Děj hry se točí okolo králů a princezen, bránících si své věže proti nepřátelským nájezdům. Setkáváme se zde s postavičkami dobře známými z Clash of Clans, ale i novými charaktery s velkou útočnou silou. Pojďme se společně stát králem hradní věže a s pomocí desítek karet s vojáky, kouzly a obranou postupovat vpřed při honbě za trofejemi a vylepšeními.

Herní kartičky

Základem hry Clash Royale jsou kartičky s postavičkami, které používáme pro boj s ostatními hráči. Každá postavička má své speciální schopnosti. Některá se specializuje na boj ve vzduchu, jiná na boj na zemi a například obři jen na ničení budov. K dispozici máme tři skupiny po osmi kartách, které si sami navolíme a poté můžeme využívat v boji. Další bojovníky a vylepšení stávajících vojáků nacházíme v truhlách, které získáváme za každý vyhraný zápas. K dispozici je opravdu velké množství kartiček, které se během hraní postupně odemykají.

Čekání na poklad

Hlavním čekacím časem ve hře je doba, kdy čekáme na otevření truhly vyhrané v boji. Tento čas není nijak krátký a dokáže nás odvést od hry na několik hodin. Máme k dispozici sloty na čtyři truhly a možnost volby, kterou otevřeme jako první. Během doby otevírání však nelze otevírat žádnou jinou a po naplnění všech slotů, již nelze získávat další. V tomto čase tak nezískáme žádnou odměnu za vyhraný útok. Za vítězství tedy dostaneme pouze vybojované poháry, které indikují naši úspěšnost v boji. Prohraným zápasem o část pohárů zase přicházíme.

Mikrotransakce

Pokud se vám nechce čekat na zdlouhavé otevírání vaší vybojované odměny, nastupují na scénu mikrotransakce. Ve hře máme k dispozici herní peníze určené k zaplacení vylepšení karet a zelené diamanty, které lze použít k okamžitému odemknutí získané truhly. Za zelené diamanty lze poté nakoupit i herní zlato.

Připraveni k boji

Na samém počátku hry nás tréninkový program provede základními principy ovládání a vysvětlí nám cíle hry. Po splnění sedmi lekcí tréninkového programu jsme vpuštěni do světa online bitev. Zvolíme vhodné karty, rozmyslíme strategii a můžeme se pustit do boje v naší první aréně. V průběhu hry postupně odemykáme další arény. Pro inspiraci k boji je nám k dispozici záložka TV Royale, kde je sbírka videí z nejpovedenějších útoků.

Základní čas souboje jsou tři minuty. Během této doby máme k dispozici námi zvolené karty, kterými se pokoušíme rozbít nepřátelské věže s princeznami a hlavní věž s králem. Pokud rozbijeme věž s králem, automaticky vyhráváme souboj. Abychom se ke králi dostali, musíme zničit minimálně jednu věž s princeznou. Při remíze se prodlužuje o šedesát sekund s tím, že kdo první získá bod, vyhrál, a zápas okamžitě končí.

Královské koruny

Za každou věž rozbořenou v boji získáváme jednu královskou korunu. Maximálně tedy můžeme získat tři koruny za bitvu. Pokud v bitvách získáme deset korun, dostáváme otevřenou truhlu s penězi a vylepšeními. Toto lze opakovat po uplynutí několika hodin.

Vstupte do klanu

Po dosažení určité úrovně se nám otevírá možnost vstupu do klanu. Klan je skupina lidí, kteří bojují bok po boku a navzájem si pomáhají. Komunikace probíhá za pomoci chatu. Velkou výhodou je sdílení kartiček s ostatními členy.

Hodnocení – hra Clash Royale

Po velice úspěšném titulu Clash of Clans přichází na scénu další velmi povedená a propracovaná hra. Grafické stránce hry nelze nic vytknout. K dispozici máme velké množství herních kartiček, odměny za úspěšné útoky a několik bojových arén. Jedinou vadou jsou dlouhé časy čekání při otevírání truhly s vylepšeními. Pokud se nám čekat nechce, můžeme si zakoupit herní diamanty za reálné peníze. Velkou oblíbenost hry dokazuje i počet stažení, který se již přehoupl přes 10 000 000 a hodnocení 4,5 hvězdičky.

Clash Royale
Clash Royale
Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)