Hra Atomas: Zahrajte si na bohy

Atomas

Až s podivem zjišťujeme, nakolik jsou oblíbené hry, které se tolik podobají . Zdá se nám totiž, že většina nejchytlavějších her posledních měsíců a let funguje na jednoduchém principu, decentně, a přitom příjemně působícím grafickém rozhraní a několika málo zvukových efektech. V některých případech vám hra nabídne ještě jemný hudební podkres pro doplnění atmosféry.

Dnes se podíváme na hru, která podle našeho názoru splňuje první tři ze zmíněných principů.

Pokud byste byli jedním z propagátorů hry, mohl by znít popisek hry přibližně následovně: Zahrajte si na boha. Představte si, že se nacházíte v momentě po Velkém Třesku, kdy se ve vesmíru vyskytuje jen několik základních atomů. Vaším úkolem je jejich slučováním, případně odebíráním vytvořit co nejrůznorodější vesmír.

Princip hry

My ale autoři hry nejsme, pojďme si proto vysvětlit základní principy hry. Hra je vskutku jednoduchá. Většina děje se bude odehrávat uvnitř kruhové plochy, v jejímž středu dochází ke generaci atomů a objektů nutících jinak pasivní atomy k akci. Rozlišeny jsou barevně na červenou se znaménkem plus a modrou s opačným znaménkem. Modré “částice” vám umožní atom libovolně přemisťovat po obvodu kruhové oblasti, červená potom způsobí přiblížení dvou částic, důsledkem čehož může být to, že částice zmizí nebo dojde k přeměně na jiný, těžší, prvek.


Hra končí v momentě, kdy se na herní ploše nachází příliš mnoho atomů. Konec můžete odvrátit pomocí speciálního tlačítka (antihmoty), výsledkem jeho použití je pročištění poloviny herní oblasti. S takovým tlačítkem ale šetřete, k dispozici máte totiž jen jednu antihmotu, pro jejíž doplnění byste museli šáhnout do peněženky.

Má smysl si Atomas zahrát?

Cílem je, abyste spojováním atomů nasbírali co největší skóre. Jejich spojováním vznikají stále těžší prvky, díky čemuž roste skóre rychleji. Můžete odemykat i nejrůznější úspěchy. Výsledky vašeho snažení můžete sdílet na Facebooku nebo Twitteru.
I když hra má k simulaci vesmíru opravdu daleko, je velmi chytlavá.

Atomas můžete stahovat z Google Play zdarma.

Atomas
Atomas

Líbí se vám hra Atomas?

Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)