Hra Asphalt 8: Airborne – Extrémní arkádové závody

nahl

Dnes si detailně představíme v pořadí již osmé pokračování závodní série Asphalt. Od vydání uplynula již delší doba, během které hra dostala řadu aktualizací, vylepšení a rozšíření. Pojďme si tedy detailně prohlédnout hru Asphalt 8, nesoucí podtitul Airborne, kterému rozhodně odpovídá.

2016-03-09 13.11.20

Vynikající grafika

Asphalt 8: Airbone se může pochlubit vynikající a propracovanou grafickou stránkou. Detailně zpracovaná auta, stíny, sluneční efekty nebo rozmazání okolí při vyšších rychlostech je opravdu nádherné. Z toho plyne také náročnost na výkon mobilního telefonu nebo tabletu. Naštěstí máme možnost nastavit nižší grafické detaily. To jistě pomůže rozjet hru i na méně výkonných přístrojích.

Silnějšímu zážitku ze hry přispívají také nové realistické zvuky aut nebo systém poškození při havárii. Na výběr máme ze tří možností hudby, kterou v nastavení zesílíme nebo zeslabíme podle libosti.

2016-03-08 16.35.10

Ovládání

Ve hře dostáváme čtyři možnosti ovládání. Nejčastější bude asi volba řízení za pomoci naklápění telefonu, nebo zatáčení neviditelnými tlačítky na stranách displeje. Pouze u jedné možnosti ovládání dostáváme na výběr manuální plyn. Záleží na každém, jaký způsob ovládání mu bude vyhovovat.

2016-03-09 08.48.13

Rozsáhlý režim kariéry

Nyní už se dostáváme do víru závodění. Hlavním lákadlem hry je velice rozsáhlá kariéra, která je rozdělena do devíti částí a obsahuje kolem 300 závodů. Vaším hlavním úkolem je vydělávat herní peníze, za které nakupujete nová auta nebo vylepšujete ta zakoupená, a získávání hvězdiček, pomocí kterých odemykáte další závody a nové části kariéry.

2016-03-08 11.26.01

Za každý závod máte možnost získat až pět hvězdiček. Tři hvězdičky za umístění (tři za první, dvě za druhé a jednu za třetí místo) a dvě hvězdičky za úkoly, které je nutné splnit během závodu. Mezi tyto úkoly se řadí například:

  • být ve vzduchu určitý čas,
  • nabourání soupeřů,
  • driftování a další.
2016-03-08 11.37.10

Bonusové peníze

V závodě máme také možnost vydělávání bonusových peněz, které se nám přičítají k výsledné odměně. Získáme je perfektní jízdou, bouráním do soupeřů, ničením věcí podél cesty nebo skákáním na rampách.  To je jen malé množství věcí, které lze ve hře dělat a získat za ně odměnu.

Víc peněz se ve hře vždy hodí, protože v režimu kariéry se setkáváme se závody, které požadují určitý typ auta. Pro splnění jsme tedy nuceni zakoupit nové auto, které bychom si sami třeba ani nekoupili.

2016-03-08 14.51.09 2016-03-08 15.01.23

Druhy závodů

V kariéře se setkáváme s několika druhy závodů. Mezi ně patří: klasický závod, eliminace, knockdown, nákaza a gate drift.

  • Klasický závod – soutěž o první místo
  • Eliminace – poslední auto je po určitém čase eliminováno
  • Knockdown – cílem je nabourat co nejvíce soupeřů za určitý čas
  • Nákaza – poslední auto je nakažené a přenáší nákazu na ostatní, nakažená auta po čase explodují
  • Gate drift – driftováním mezi bránami ujet zadanou vzdálenost
2016-03-08 11.28.49

Auta a vylepšení

Hra obsahuje opravdu mnoho licencovaných, detailně propracovaných vozů. Celkem jich máme na výběr 126. Auta ani vylepšení nejsou závislá na postupu v kariéře, takže pokud budete mít peníze, můžete své auto ihned vylepšit na maximální úroveň nebo zakoupit nejlepší nabízený vůz. Většina lepších aut stojí ale velké množství herních peněz. Nezbývá tedy nic jiného, než za reálné peníze nakoupit herní měnu nebo jeden z nabízených balíčků s auty.

2016-03-09 08.52.11 2016-03-09 07.39.02

Přistávající raketoplán i padající lavina

Barcelona, Benátky, Londýn, Nevada, Alpy a další graficky skvěle propracované tratě na nás čekají v režimu kariéry. Při závodech objevujeme velké množství zkratek a dlouhých skoků. To vše zasazené do krásné krajiny. Proháníme se s autem zakázanými oblastmi vojenské základny, podjíždíme přistávající raketoplán nebo uhýbáme před padající lavinou. To vše a mnohem víc nás čeká na závodních tratích hry Asphalt 8.

2016-03-08 15.27.07

Skoky a Nitro

Jak již napovídá podtitul hry, ve vzduchu trávíme velké množství herního času. Pomalu na každém kousku tratě, nacházíme rampu připravenou nás katapultovat vysoko do vzduchu. Velký skok přes právě proplouvající loď tak není žádným velkým překvapením. Při katapultaci do vzduchu můžeme také provádět různé triky.

Nejdůležitější věcí ale je, že při každém skoku dobíjíme svoji zásobu nitra, které je pro vítězství v závodě velice důležité. Nitro lze také dobít sebráním symbolu na silnici.

2016-03-08 15.26.51 2016-03-09 13.13.15

Hodnocení – hra Asphalt 8: Airborne

Hra Asphalt 8: Airborne se velice povedla. Grafickému zpracování nelze opravdu nic vytknout. Potěší i velké množství závodních úkolů a možnost výběru z mnoha licencovaných vozů. Se svojí herní délkou hra zabaví na hodně dlouhou dobu. Velkým lákadlem je také propracovaný multiplayer, umožňující až osmi hráčům porovnat své závodnické umění. Hra Asphalt 8: Airborne by fanouškům extrémního arkádového závodění v přístroji rozhodně neměla chybět.

Asphalt 8 - Car Racing Game
Asphalt 8 - Car Racing Game
Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)