TOPlist

V Hornbachu je nejlevněji v ČR Ledvance ZigBee zásuvka s opakovačem

Hornbach chytrá zásuvka Ledvance ZigBee opakovač

Jak nabírá trh s chytrými domácími prvky na síle, objevují se zajímavé produkty z tohoto segmentu v čím dál větším množství obchodů. Kromě klasických řetězců jsou to například i „hobby“ markety, kde kromě trámů, barev nebo sprchového koutu najdete i smart elektroniku. Jednou za čas se pak stane, že takový obchod má i něco nejlevněji v ČR. Jako například nyní Hornbach, u nějž je za aktuálně nejnižší cenu chytrá ZigBee zásuvka značky Ledvance, která má v sobě i opakovač pro tento druh sítě.

SMART HOME by hornbach
SMART HOME by hornbach

Zásuvka s cenou 299 Kč (nižší jsme v Česku opravdu nezahlédli) zvládne maximální proud 16 A a výkon 3 680 W, což je u tohoto typu běžná hodnota. Jelikož jde o ZigBee prvek bez Wi-Fi konektivity, je potřeba pro spojení s telefonem či jiným ovládacím zařízením centrální brána. Nemusí jít ale nutně o model z Hornbachu či značku Ledvance. Připojení je možné do aplikace SMART HOME by Hornbach i dalších.

Pozor: Jde o zásuvku typu SCHUKO

Tato zásuvka je vyrobená v rámci standardu SCHUKO a namísto „českého“ zemnícího kolíku jsou zde boční svorky. Při nákupu na to myslete, abyste pak nebyli při zapojování spotřebičů či prodlužek nemile překvapeni.

Velkou výhodou této zásuvky je zmíněný opakovač ZigBee signálu, takže její vhodné umístění může pomoci rozšířit domácí síť. Naopak ale nemá možnost měření spotřeby, což zase nabídne jiná chytrá zásuvka z LIDLu.

Kolik už máte doma ZigBee prvků?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)