Honor X40 oficiálně: novinku provází pachuť zklamání

Honor X40

Honor konečně představil již dříve avizovaný model smartphonu Honor X40. Bohužel, svůj hlavní trumf novinka odhalila již v samotném teaseru a zbylá výbava již tolik neoslní. Ostatně i oproti předešlému modelu X30 alias u nás prodávanému Honor Magic4 Lite. Budou dílčí vylepšení stačit, aby vás novinka zaujala?

Honor X40 se Snapdragonem 695

Pokud v případě novějšího modelu čekáte navýšení výkonu, jste bohužel na omylu. Honor X40 totiž disponuje stejným čipsetem jako X30 – spoléhá tedy na Qualcomm Snapdragon 695. Jedná se sice o moderní čipset nižší-střední třídy s podporou 5G, žádný extra silák to ale rozhodně není. Novinka pak má být k dispozici ve čtyřech paměťových variantách – 6/128, 8/128, 8/256 a 12/256 GB. Zmíněným “profláknutým” trumfem pak bude bezesporu po bocích zaoblený, 6,67″ OLED displej s FullHD+ rozlišením, 120Hz obnovovací frekvencí a schopností zobrazit až miliardu barev. Pod displej se pak ukryla i optická čtečka otisků prstů.

Honor X40

Záhadné dva objektivy na zádech smartphonu pak náleží 50MPx primárnímu fotoaparátu o světelnosti f/1.8. O jaký konkrétní snímač se jedná však zatím netušíme. Druhý objektiv pak patří pouze 2MPx makro kamerce. O poznání lépe pak zní informace o použití 5 100mAh baterie s podporou 40W nabíjení. Díky té by mohl nový Honor X40 nabídnou nadstandardní výdrž na jedno nabití. Plastová konstrukce telefonu má rozměry 161,6 x 73,9 x 7,9 mm a hmotnost činí 172 gramů. Cena základního provedení pak činí v přepočtu přibližně 5 300 Kč bez DPH a u nejvyšší paměťové varianty se vyšplhala až na cca 8 tisíc Kč bez DPH. Smartphone jde do prodeje v domovské Číně a zatím není jasné zda a pod jakým názvem se bude prodávat i u nás.

Honor X40

Líbil by se vám tento smartphone i na našem trhu?

Zdroj: GaGadget.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)