Honor X20 5G nabízí 120Hz displej nebo rychlé nabíjení za velmi zajímavou cenu

honor x20 5g

Společnost Honor na své včerejší akci představila kromě telefonů z řady Magic 3 také telefon Honor X20 5G. Jde o zařízení vyšší střední třídy, které zaujme rychlým displejem, zajímavým výkonem nebo rychlým nabíjením. Pojďme si jej představit.

Honor X20 5G oficiálně představen

Přední stranu telefonu pokrývá 6,67″ LCD panel s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej v levém horním rohu pilulkový průstřel, ve kterém se nachází 16MPx selfie kamerka a na zadní straně se v kruhovitém modulu nachází další tři snímače. Ten hlavní dostal rozlišení 64MPx, dále je zde 2MPx makro a 2MPx hloubkový. Na konferenci Honor představil také funkci, která umožňuje nahrávat video předním a zadním fotoaparátem současně, což se může hodit třeba pro vlogy.

Pod kapotou pak tiká čipset MediaTek Dimensity 900 s podporou 5G sítí, kterému může dopomáhat 6 nebo 8 GB RAM a 128/256GB úložiště. Systémem je pak Android 11 s nadstavbou Magic UI 4.2 a o výdrž se stará 4 300mAh baterie s podporou 66W nabíjení, což znamená, že jej dokážete z 0 na 50 % nabít za pouhých 15 minut. Potěší rovněž audio jack a samozřejmostí je pak boční čtečka otisků prstů. Zatím se dá koupit pouze v Číně a základní varianta vychází na 1 899 CNY, což je asi 6 300 korun. Samozřejmě je třeba si k ceně přičíst daň. Doufejme, že se dostane i k nám protože se jeví jako velmi zajímavá volba ve střední třídě.

Co říkáte na výbavu Honor X20 5G?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)