Honor Watch Magic jsou cenově dostupné chytré hodinky s GPS i NFC

honor watch magic

Dnes společnost Honor představovala v Číně své novinky. O Honor Magic 2 už jste si mohli přečíst dříve. Druhou novinkou byly chytré hodinky s názvem Honor Watch Magic. Jedná se v podstatě o menší verzi Huawei Watch GT, které mají i nižší cenu. Pojďme si je blíže představit.

Honor Watch Magic nemají Wear OS. Jinak je ale výbava perfektní

Stejně jako Huawei Watch GT, i tyto chytré hodinky fungují na Light OS, což je systém od společnosti Huawei, který je určen pro nositelnou elektroniku. OLED displej hodinek má velikost 1,2 palce, rozlišení je totožné jako u Watch GT, tedy 454 x 454 pixelů. Ve výsledku tak má displej perfektní jemnost 326 ppi. Kapacita baterie byla oproti Huawei Watch GT výrazně zmenšena, Honor hodinky mají “pouze” 178 mAH, to je docela málo oproti 420 mAH. Honor ale i tak tvrdí, že hodinky vydrží týden na jedno nabití, což je cca dvakrát více než konkurence s Wear OS nebo Tizen.

 

V dalších parametrech už jsou téměř totožné. Hodinkám nechybí splnění certifikace 5ATM, mají senzor srdečního tepu a také podporu GPS, Glonass i Galileo. Zároveň mají NFC pro platby přes Huawei Pay. Mínus je zatím v tom, že Huawei Pay na našem trhu není k dispozici. Hodinky jsou vyrobeny kombinací oceli a plastu, bohužel už se nedostalo na prémiovější keramiku. Na druhou stranu potěší to, že jsou tenčí.

honor watch system

Obecně se ale jedná o velmi zajímavé hodinky, hlavně když vezmeme v potaz cenu. V Číně stojí 900 CNY, což je v přepočtu s DPH zhruba 3 500 Kč. Momentálně ještě nebylo potvrzeno, jestli se hodinky objeví i na evropském trhu.

Jak se vám líbí Honor Watch Magic?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)