Chytré hodinky Honor Watch Magic jsou v Česku: Mají perfektní výbavu s GPS a NFC

honor watch magic

Dnes jsme se v Paříži dočkali světového představení telefonu Honor View20. Nebyla to ale jediná novinka. Pro globální trh se představily i chytré hodinky Honor Watch Magic. Jedná se v podstatě o menší verzi Huawei Watch GT. Pojďme si je blíže představit.

Honor Watch Magic nemají Wear OS. Jinak je ale výbava perfektní

Poprvé jsme o Honor Watch Magic slyšeli v říjnu, kdy se hodinky představily v Číně. Dnes se dostalo na zbytek světa. Stejně jako Huawei Watch GT, i tyto chytré hodinky fungují na LiteOS, což je systém od společnosti Huawei, který je určen pro nositelnou elektroniku. OLED displej hodinek má velikost 1,2 palce, rozlišení je totožné jako u Watch GT, tedy 454 x 454 pixelů. Ve výsledku tak má displej perfektní jemnost 326 ppi. Kapacita baterie byla oproti Huawei Watch GT výrazně zmenšena, Honor hodinky mají “pouze” 178 mAH, to je docela málo oproti 420 mAH. Honor ale i tak tvrdí, že hodinky vydrží týden na jedno nabití, což je cca dvakrát více než konkurence s Wear OS nebo Tizen.

V dalších parametrech už jsou téměř totožné. Hodinkám nechybí splnění certifikace 5ATM, mají senzor srdečního tepu a také podporu GPS, Glonass i Galileo. Zároveň mají NFC pro platby přes Huawei Pay. Mínus je zatím v tom, že Huawei Pay na našem trhu není k dispozici. Hodinky jsou vyrobeny kombinací oceli a plastu, bohužel už se nedostalo na prémiovější keramiku. Na druhou stranu potěší to, že jsou tenčí. K dispozici jsou ve dvou barevných kombinacích.

Cena a dostupnost chytrých hodinek Honor Watch Magic

Obecně se ale jedná o velmi zajímavé hodinky a novou alternativu k Huawei Watch GT. Budou na našem trhu dostupné od února, a to ve variantě Lava Black za 4 699 Kč a Moonlight Silver za 4 999 Kč.

Jak se vám líbí Honor Watch Magic?

Zdroje: gsmarena.com, TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)