TOPlist

Top 10 aplikací zaměřených na produktivitu pro chytré hodinky s Wear OS

chytré hodinky wearos aplikace
  • Chytré hodinky s Wear OS vynikají otevřeností, můžete vybírat ze spousty aplikací
  • Wear OS je spíše chytrý, než sportovní systém, vybíráme aplikace pro správu úkolů a komunikaci
  • Pokud si chcete chytré hodinky přizpůsobit, máme tip i pro vás

Chytré hodinky s Wear OS nevynikají dlouhou výdrží, ale je to proto, že mají otevřený operační systém. Chybí vám nějaká funkce? Jednoduše si ji nainstalujete! Dnes se podíváme na top 10 aplikací, které ve naší nabídce nemůžou chybět.

Obsah

GBoard

Tato klávesnice je zajímavá především pro uživatele hodinek značky Samsung, jejich výchozí klávesnice nepodporuje diktování v češtině. Pokud si ale nainstalujete GBoard, můžete zapnout diktování a hodinky vám budou rozumět. Bohužel klávesnice nebo systém obsahují chybu, kdy se v některých aplikacích na hodinkách Samsung zobrazí jen černá plocha.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Google Keep

Tuto aplikaci na poznámky určitě znáte z mobilu a možná používáte i její webovou verzi. Víte ale, že se dá nainstalovat i na chytré hodinky? Je pak velice pohodlné například při nákupu odškrtávat jednotlivé položky na hodinkách, místo abyste v ruce žmoulali papírek. Chodit po hypermarketu s mobilem v ruce také není žádná hitparáda, může lehce přijít k úrazu.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Todoist

Máte rádi pořádek a plánujete si úkoly? Možná k tomu používáte aplikaci zmíněnou v nadpisu. Doporučuju zakoupit předplatné, v neplacené verzi totiž nefungují pripomenutí na mobilu.

Todoist: to-do list & planner
Todoist: to-do list & planner

Fotoaparát Pixel

Pokud máte telefon Pixel, můžete pomocí této aplikace ovládat fotoaparát z hodinek. To se hodí, pokud potřebujete například udělat hezkou skupinovou fotku, hodinky použijete jako dálkovou spoušť. Pro jiné značky telefonů existují alternativní aplikace, které jsou v hodinkách často předinstalované. Pokud máte hodinky a telefon od stejného výrobce, doporučujeme používat vždy jeho aplikaci.

google kamera

Pixel Camera
Pixel Camera

Stocard

Aplikace slouží k uložení věrnostních karet. U pokladny tak můžete využít slevu, aniž byste vytahovali telefon nebo dokonce lovili v peněžence plastové kartičky. Věrnostní karty se ukládají na váš účet Google, není tedy třeba je po každé reinstalaci znovu zadávat. Nedávno se ukládání věrnostních karet naučila také Peněženka Google, jenže tato aplikace mně přijde praktičtější.

WearOS - Stocard

Stocard - Rewards Cards Wallet
Stocard - Rewards Cards Wallet

Peněženka Google

Díky této aplikaci můžete platit chytrými hodinkami. Pravděpodobně bude ve vašich hodinkách už předinstalovaná, na vás je pouze nastavit platební karty a hlídat aktualizace.

Google Wallet
Google Wallet

Kalendář

Pokud vám nestačí přehled poskytovaný asistenty, můžete použít plnohodnotnou aplikaci kalendáře. Ať už ten od Google nebo nějakou alternativu.

WearOS - Kalendář

Google Calendar
Google Calendar

Watchmaker

Toto je moje velice oblíbená aplikace, díky níž můžete mít jakýkoliv ciferník, který vás jen napadne. Kromě toho, že si můžete na mobilu poskládat jakkoliv grafické prvky, Watchmaker podporuje i programovací jazyk Lua a spolupracuje s Taskerem. To dává uživatelům neuvěřitelné možnosti. Já si například naprogramoval zobrazení českých svátků. Další možností je změna ciferníku podle toho, jestli jste v práci nebo doma. Fantazii se meze nekladou.

WatchMaker Watch Faces
WatchMaker Watch Faces
Tasker
Tasker

Pokud vám nesedne Watchmaker, alternativou je Facer. S tím ale nemám osobní zkušenosti.

Facer Watch Faces
Facer Watch Faces

WhatsApp

WhatsApp je jednou z mála komunikátorů, které mají vlastní aplikaci pro chytré hodinky. Bez aplikace je totiž možné pouze odpovídat na zprávy, ale nepodíváte se na historii a nepošlete zprávu jako první. Tohle všechno WhatsApp na hodinkách umí.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Outlook

Pokud potřebujete výkonný emailový klient, doporučíme Microsoft Outlook. Umí spravovat i více účtů a je přehledný. Samsung jej doporučuje jako emailového klienta pro svoje hodinky.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook

Pokud vám Outlook nevyhovuje, můžete použít i klienta od Google, Gmail.

Gmail
Gmail

Máte další osvědčenou aplikaci pro chytré hodinky s Wear OS?

Zdroj: vlastní

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)