Startuje služba Circular: Nokia mobily půjdou pronajmout

Nokia Circular pronájem mobil tablet

Firma HMD Global, aktuální výrobce telefonů a tabletů značky Nokia, před pár hodinami v rámci konference IFA 2022 představila nejen několik nových hardwarových produktů, ale také zajímavou službu s názvem Circular. Díky ní si budou moci zájemci pronajmout Nokia zařízení za pravidelný měsíční poplatek. Výrobce si od novinky slibuje mimo jiné ekologičtější péči o mobily a tablety, které si lidé takto vypůjčí.

„Cirlucar nabízí udržitelnější a snazší způsob používání telefonů a tabletů Nokia za pravidelný měsíční poplatek. Nová služba bude motivovat zákazníky, aby si svá zařízení ponechali po delší dobu a zároveň minimalizuje negativní dopady trhu s mobilními telefony na planetu, protože telefony neskončí na skládce, ale budou recyklovány, renovovány a opět určeny k pronájmu. Pokud již k pronájmu nebudou moci posloužit, budou telefony putovat na charitativní účely,“ popisuje firma v tiskové zprávě.

Nájemní služba Circular údajně poskytne zákazníkům naprostou svobodu při výběru a změny předplatného. V případě poškození, ztráty a krádeže se firma HMD Global bezplatně postará o rychlou náhradu nebo výměnu.

Jaké máte zkušenosti s pronájmem elektroniky?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)