High Speed Race: Racing Need – závody konceptů budoucnosti

racing_ICO

V záplavě závodních her pro Android, ve které dominují například Asphalt a Real Racing, hráči jen zřídka kdy narazí na neznámý titul, který stojí alespoň za vyzkoušení. Skoro každá hra má nějakou slabou stránku – jednou je to nepovedená grafika, podruhé špatný fyzikální model, potřetí nuda a absence nápadů.

Závodění v nočních městech Závodění v nočních městech

Závodění v nočních městech Závodění v nočních městech

Ani jeden z uvedených nedostatků se ale v plné míře netýká nově uvedeného titulu High Speed Race: Racing Need, který se v Obchodě Play objevil na sklonku minulého týdne. Hra v sobě kombinuje slušný obraz, dobře zpracovanou fyziku a především možnost projet se v závodních speciálech, kterými byste se jen tak nesvezli – jedná se totiž o “koncepty budoucnosti”.

Závodnické potěšení začíná již v hlavní nabídce – rozhraní se nese v prostém, minimalistickém stylu, hra nepůsobí dojmem kopie jiného titulu. První dojem umocňuje podařený soundtrack, dokonale zapadající do závodního prostředí.

Připraveny jsou čtyři stupně obtížnosti (Beginner, Standard, Expert a Master), přičemž v každé je nutné projet několik desítek různých typů závodů od klasických s oponenty, přes průjezdy body v zadaném časovém limitu a konče eliminačními bitvami a souboji s bossy.

Připraveny jsou čtyři stupně obtížnosti Připraveny jsou čtyři stupně obtížnosti

V každém levelu na vás čekají desítky závodů V každém levelu na vás čekají desítky závodů

Za absolvování závodu získáte hvězdičky, za které můžete vylepšit vaše stávající vozidlo, nebo pořídit nové. Auta v High Speed Race: Racing Need jsou pozoruhodná především tím, že téměř všechna existují v reálném světě, ovšem jen ve formě konceptů od renomovaných výrobců (otázkou je zde licence, o které nejsou bližší informace, ovšem autoři se s ní nechlubí).

High Speed Race: Racing Need Trailer

High Speed Race: Racing Need Trailer

Během závodění se budete soustředit jen na dosažení kýženého cíle – k dispozici nejsou žádné nereálné prostředky, jako například zbraně, triky, vylepšení. Jediným povoleným “bonusem” je tradiční “nitro”, zajišťující okamžité zrychlení závoďáku. Sbírat ho můžete přímo na závodní trati, stejně jako další peníze nebo opravy.

Klání se konají v noci ve městském prostředí, přičemž vývojářům se podařilo najít rovnováhu mezi kvalitou textur a plynulostí hry. Za nevýhodu ale považujeme nemožnost změny pohledu kamery a typu ovládání (k dispozici je pouze naklánění telefonu/tabletu s brzdou a nitrem na displeji). Kariéra je poměrně jednotvárná, ale zanícené fanoušky závodění jistě dokáže zaujmout.

Závody se konají v nočním městě Závody se konají v nočním městě

Závody se konají v nočním městě Závody se konají v nočním městě

V Obchodě Play jsou jako zásadní vlastnosti prezentovány:

 • 10 “extrémních” aut.
 • Možnost zakoupení upgradů a nejrychlejších aut planety.
 • Přizpůsobení vozu vašemu stylu jízdy.
 • Vysokorychlostní závody v moderních městech.
 • Sbírejte vylepšení během závodů na trati.
 • Otestujte své schopnosti proti pokročilé AI.
 • Režim kariéry.
 • Vytvořte si vlastní design auta.
 • Možnost využívat zrychlení “nitro”.
 • Úprava vzhledu i jízdních vlastností vozu.
 • Staňte se mistrem asfaltu.

High Speed Race: Racing Need Android Gameplay Trailer HD

High Speed Race: Racing Need Android Gameplay Trailer HD

K dispozici tedy budete mít desítku aut, se kterými můžete závodit, a pokud vyhrajete dost závodů, budete si moci koupit lepší auta pro náročnější klání. Vozidla je množné vylepšovat ať už s ohledem na maximální rychlost, zrychlení nebo odolnost. Z hlediska jízdních vlastností je hra spíše v arkádovém stylu a vašim cílem bude, kromě boje o nejlepší pozici, vydělávat odměny, shromáždit co nejvíce předmětů z dráhy a získat dost peněz na nákup upgradů a nových vozů.

Závody se konají v nočním městě Závody se konají v nočním městě

Závody se konají v nočním městě Závody se konají v nočním městě

High Speed Race: Racing Need patrně nepotěší zastánce realistického závodění, kterým bude chybět propracovaný fyzikální model a reálné závodní okruhy.

Hru, kterou si zatím vyzkoušelo jen něco přes pět tisíc uživatelů, můžete stáhnout zcela zdarma. Její hodnocení v Obchodě Play je 4,4 a instalovat ji lze na zařízení s Androidem 2.3.3 a novějším (my jsme ji úspěšně otestovali na redakčním Samsungu Galaxy S3 s Androidem 4.4.4, na kterém běžela plynule). Počítejte ale s tím, že některé funkce a možnosti lze pořídit skrze nákupy v aplikaci, jejichž cenová rovina se pohybuje od 20 do 80 korun.

Staňte se nejrychlejším pilotem ve městě, získejte respekt od ostatních týmů a ukažte jim, kdo je skutečný automobilový závodník – můžete stahovat přes následující odkaz!

High Speed Race: Racing Need
High Speed Race: Racing Need

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)