Hero of Many – skvělá atmosférická hra z českých dílen

heroes of many

Studio Tricker Arts, které je mimochodem zastoupeno pouze českými vývojáři, vytvořilo velmi zajímavou a inovativní hru pro Android a iOS. Stejně jako MadFinger Games (autoři Shadowgunu) se i vývojáři z Tricker Arts nachází v Brně. Brno je tedy zřejmě jakýmsi posvátným místem, kde se rodí zajímavé myšlenky a ještě zajímavější hry.

heroes of many

O čem Hero of Many je?

Hero of Many patří mezi jednu z her, kterou není tak jednoduché zaškatulkovat. Jak však sami autoři uvádí, jedná se o akční atmosférickou adventuru. Hra vás zavede do podvodní jeskyně, kde s hlavním hrdinou hry, světélkující kuličkou, budete prozkoumávat okolí. Nebudete však sami, protože v cestě za svobodou vám budou pomáhat vaši přátelé ve formě bílých stvoření. A v čem že vám budou vlastně pomáhat? Jak už to v herním světě bývá, narazíme zde i na nepřátele, reprezentované černými potvůrkami. Dočkáte se tak epických soubojů mezi těmito dvěma znepřátelenými stranami. To nejpodstatnější ale představuje vaše světélkující kulička, u které si musíte hlídat úroveň obklopujícího světla. Černé potvůrky tuto světelnou clonu velmi rády konzumují a když vám dojde veškeré okolní světlo, prohráváte.

HoM_Screen_01

 

Atmosférická senzace

Málokteré hře se povede navodit tu správnou atmosféru a vtáhnout hráče do hry. Aby se této skutečnosti docílilo, chce to správný hudební doprovod, vhodné prostředí a samozřejmě mnoho dalších faktorů. Hero Of Many splňuje téměř všechny tyto požadavky, a proto není atmosférickou adventurou (jak autoři uvádějí) jen tak náhodou. Temný podvodní svět, skvělé světelné efekty, měnící se hudební doprovod (který je mimochodem naprosto úžasný a je volen vhodně podle situací ve hře), to vše Hero of Many nabídne. Pokud jste se už někdy setkali s Android hrou Osmos HD, tak v tomto případě je Hero Of Many, co se atmosférického žážitku týče, na velmi podobné úrovni.

HoM_Screen_03

Napínavé souboje

Jak už bylo jednou řečeno, v Hero Of Many proti sobě stojí bílé jednotky (vaši přátelé) a černé (nepřátelé). Abyste do svých řad získali vašeho bílého bojovníka, stačí ho na mapě nalézt a přiblížit se k němu. Čím větší množství přátelských jednotek vlastníte, čím větší máte šanci proti nepřátelům. Ve chvíli, kdy se octnete na bojišti, začnou spolu znepřátelené jednotky bojovat. To se projevuje tím způsobem, že kolem sebe různě krouží a snaží se navzájem požírat, což z hlediska grafického zpracování vypadá velmi dobře. Bylo by velmi jednoduché a zřejmě i nudné kdyby šlo bojující jednotky pouze sledovat. Samozřejmě tomu tak není a aby váš tým zvítězil, je zapotřebí se k tomu přičinit. Táhnutím prstu do jakéhokoliv směru určíte svým jednotkám trajektorii, kterou se vydají. Jedná se jakýsi rychlý výpad, jehož využití je ve složitějších soubojích téměř nezbytné, protože jeho prostřednictvím dokážete způsobit větší poškození. V pozdějších fázích hry získáte různé bonusové schopnosti, jejichž užití vám souboje značně usnadní.

HoM_Screen_05

Sympatická fyzika

Ve hře lze sledovat fyzikální engine, díky kterému se dočkáte mnoha logických situací a hádanek. Povalující se kameny lze občas využít k zatarasení nepřátelských jednotek, dále pak k převážení různých předmětů pro uvolnění cesty apod. Díky přítomnosti fyziky se jedná o vcelku příjemné zpestření hry a její využití je v pozdějších fázích hry rozdílné.

HoM_Screen_07

Grafika, která rozhodně neurazí

Na to, o jaký typ hry se jedná, je grafické zpracování na vcelku vysoké úrovni. Dočkáte se opravdu povedených světelných efektů. Za zmínku také stojí grafické rozdílnosti jednotek, což v praxi určuje jejich sílu. Při putování jeskyní narážíte na potravu pro vaše potvůrky, díky které se dokáží zvětšit a vydržet tak v boji mnohem déle, čili každá jednotka může vypadat jinak. Jako minimální požadavek u této hry autoři uvádějí dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz.

HoM_Screen_09

Verdikt

Hero of Many je povedená hra. Ať už se budeme bavit o grafice, atmosféře či samotné myšlence této hry, vše si zaslouží pochvalu. Navíc se jedná o kousek z českých dílen, což bychom jako vlastenci měli řádně ocenit :). Abych hru stále jenom nechválil, tak vytknu to, co se mi na ní příliš nelíbilo. Jedná se o její větší náročnost, dále je to občasné bloudění po jeskyních a marná snaha o nalezení cílového bodu (kde se musíte v každém kole pro jeho úspěšné dokončení dostat) a poslední věcí je absence textů, které by vám v hraní pomohly a zdůrazňovaly by, k čemu slouží nové prvky ve hře apod. Jinak lze hru jedině doporučit.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)