Čeká herní telefony boom? Další výrobci chystají mobil pro hráče

herni telefony razer black shark xiaomi boom

Herní telefony byly po dlouhou dobu pohřbeny hluboko a nikdo na ně nepomyslel. Jenže na konci roku jsme se dočkali Razer telefonu, který je určen na hry. Před pár dny jsme mohli vidět představení druhého herního telefonu, a to Xiaomi Black Shark. A jak to vypadá, tak se brzy dočkáme ještě minimálně dalších dvou výrobců.

Herní telefony chystá také Asus a ZTE

Doby, kdy Nokia vydala herní telefon N-Gage, nebo přišla Sony s herním mobilem Xperia Play už jsou dávno pryč. Ani jeden z těchto telefonů neměl moc velký úspěch a vypadalo to, že speciální telefony pro hraní her jsou u konce.

Jenže tento specifický trh začíná ožívat snad nejvíce v historii. Jeden herní smartphone máme na trhu, druhý byl nedávno oznámen a další společnosti rychle reagují. Šéf společnosti ASUS Jerry Shen se nechal při příležitosti otevření speciálního Asus obchodu slyšet, že můžeme očekávat i od Asusu telefon zaměřený na hráče.

black shark herni telefon xiaomi

Bohužel více informací nedodal, nicméně není to nic nereálného. Asus pumpuje do hrání nemalé peníze. Má dvě velké značky, které hlavně hráči PC her znají. A to Strix a Republic od Gamers. Právě s těmito značkami by mohl být spojen nový telefon, podobně jako to udělal Xiaomi, kdy herní telefon spadá pod novou značku Black Shark.

Další výrobce telefonů, který by se měl do herních telefonů pustit, je čínské ZTE. A to přes značku Nubia. Při odhalení telefonu Nubia V18 se pro změnu šéf Ni Fei rozpovídal o tom, že se herního telefonu dočkáme již brzy a bude spuštěn současně v Číně i Evropě. Mělo by jít o TOP telefon se Snapdragonem 845 a 8GB pamětí RAM. Prototyp už společnost ukázala na veletrhu MWC v Barceloně.

zte herni telefon prototyp

Vypadá to tedy, že herní telefony čeká světlá budoucnost. A podobně jako se lidé přou o tom, která herní konzole je nejlepší, se brzy budou přít o to, který herní telefon je nejlepší. Bude zajímavé sledovat, jestli se i další značky pustí do vývoje herního telefonu. Například pro Sony by mohlo jít o ideální návrat Xperia Play s vysunovací konstrukcí.

Myslíte si, že herní telefony na trhu uspějí?

Zdroje: androidauthority.com, gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)