HBO GO konečně umožňuje stahování obsahu, má to ale malý háček

HBO GO titul

HBO GO je online videotéka spadající pod známou televizní stanici. Najdeme v ní nejen celou řadu původních filmů a seriálů z produkce samotného HBO, ale pochopitelně také velké množství obsahu z dílny jiných studií – a to včetně největších blockbuseterů. Od svého vzniku si HBO GO prošlo několika citelnými změnami, z nichž patrně největší byla zrušení navázání této videotéky na služby televizních operátorů a jejich balíčků. Za necelé dva roky od tohoto kroku si služba našla řadu nových fanoušků a minimálně u nás začala představovat největšího konkurenta Netflixu.

HBO GO dohání Netflix v podpoře stahování

Oproti tomu má HBO GO pro mnohé velkou výhodu díky české lokalizaci. Většina obsahu je zde dabovaná do češtiny a zbytek má alespoň české titulky. Dokonce i nové díly různých seriálů z produkce HBO zde naleznete s českým dabingem ihned nebo velmi brzy po jejich premiéře. To je něco, v čem zatím Netflix v našich končinách nedokáže HBO a jeho online videotéce konkurovat – byť by se to mohlo již brzy změnit s příchodem českého Netflixu.

HBO GO naopak na Netflix dlouho ztrácelo díky absenci podpory stahování obsahu. To se nyní mění a Android aplikace přichází s offline režimem. Bohužel, možnost stahování je dostupná pouze u obsahu, jehož licenční ujednání to umožňují. A jak stahování obsahu v aplikaci funguje? Naprosto jednoduše. V popisku jednotlivých filmů a seriálů si nově můžete všimnout tlačítka “stáhnout” či “stáhnout jednotlivé epizody”. Veškerý stažený obsah pak naleznete pod novou položkou v postranním menu – stažené. Zde také vidíte po jakou dobu bude daný titul uložený a kolik místa ve vašem zařízení zabírá.

Dáváte přednost HBO GO, Netflixu či jiné online videotéce?

 

Zdroj: digital.rozhlas.cz

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)