Menu

Hangouts dostávají novinku, o které se jen tak nedozvíte

Pokud i vy patříte mezi uživatele Googlího kecálka Hangouts, jistě již máte zkušenost s pozvánkami. Když vás totiž chce kontaktovat někdo, s kým jste v minulosti ještě žádnou konverzaci nevedli, musíte nejprve přijmout pozvánku. Taková pozvánka se pak dokáže jednoduše ztratit, když odsunete notifikaci a neotevřete aplikaci ihned. Uloží se do záložky „Pozvánky“ v navigačním panelu. Není tak příliš na očích a snadno tak nepřijmete pozvánku i od člověka sobě známého. V aplikaci se nyní objevila novinka, o které nejspíš ještě sami nevíte.

Pokud zavítáte do nastavení Hangouts pro svůj účet, všimnete si, že přibyla sekce „Jak vás ostatní mohou kontaktovat“ a v ní jediné tlačítko – „Přizpůsobit pozvánky“. Právě tady můžete nově nastavit, kdo vás může přes Hangouts kontaktovat přímo, kdo bude muset poslat pozvánku a kdo vás nebude moci kontaktovat vůbec.

Hangouts_pozvanky_2

Samotné přizpůsobení je rozdělené do dvou sekcí. Zatímco ta první pracuje s vašimi kontaktními informacemi, jako je telefonní číslo a e-mail, druhá pracuje s vašimi kruhy na Google+. Můžete tak jednotlivým kruhům přiřadit různé nastavení, nehledě na dostupnost vašich kontaktních informací.

Hangouts_pozvanky

Nové nastavení by mělo být dostupné ihned bez nutnosti jakékoli aktualizace (pokud tedy máte nainstalovanou již téměř dva měsíce aktuální verzi). Pokud ve svém nastavení možnost nevidíte, dočkáte se novinky jistě velmi brzy.

Zdroj: +Jordanna Chord

 

Komentáře

Stileth

Stileth 0

z aplikace
4.8.2015 11:57

Mno tak tohle už tam je minimálně pár měsíců..

Flamb

Flamb

4.8.2015 13:12

Stileth: A co jako?

nelson23

nelson23

4.8.2015 14:34

Trochu OT: Ten indikátor baterie v tlačítku “home” je fajn. Součást používané ROM nebo doporučeníhodná appka?

DannyMacho

Daniel Macho 0

z aplikace
4.8.2015 14:39

Nelson23: je to modul pro Xposed Framework a jmenuje se “Battery Home Icon”

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

4.8.2015 14:49

Normální člověk Hangouts ihned po spuštění telefonu deaktivuje (není potřeba root a lze to udělat na každém telefonu).

Pazdrat

4.8.2015 15:43

Faktuž: taky to tak dělám každému komu zprovozňuju telefon.

AleshM

4.8.2015 18:26

Tak to jsem asi fest nenormálnï, když Hangouty s přítelkyní běžně používáme už léta. Ona na iPhoine a já na Nexusech. Že to Google čte? No a co? Klidně se přes Hangout i pohádáme. Je to dobrá přehledná a jednoduchá služba s historií, dá se do ní sdílet třeba Keep, prima na nákupní seznamy. Jediné, že na pomalém připojení občas chodí zprávy se zpožděním. Na to je lepší. jabber. Ale jinak pohoda. Dobré bylo, když to býval gtalk, než ten protokol uzavřeli, to byl vlastně taky jabber. Ale Hangouty mi pořád vyhovují. Jsou na všech Androidech a všude vypadají a fungují stejně.

Bugi

z aplikace
4.8.2015 20:17

2 AleshM: Pod to se klidně podepíšu.

AleshM

4.8.2015 21:29

Stejně tak mi přijde sprosté vnucovat ddruhýmu svůj postoj tím, že při rozjíždění jeho nového Androida, mu hned zakážu Hangout bez toho, aby ho vůbec stihl objevit. A co teprv, kdyby ho chtěl používat, protože by mu začal vyhovovat? Nejsem žádný propagátor Hangoutu. Každý, ať používá, co chce. IM služeb je milion s různými přednostmi a zápory a různě velkou uživatelskou základnou. Androidů je 80%, takže většina lidí kolem ho má a stačí si kamarády jen přidat. Nemusí se nic instalovat, pracuje to hned, out of the box. A kdo má účet u Googlu a jeho služby využívá, nemá nějaký pofidérní jen kvůli Androidu, tomu Hangout vadit nebude a možná ho i uvítá.

Je to stejné, jako přeinstalovat někomu počítač a vnutit mu tam nastavení, jaké používám já. Každý použ8vá počítač po svém a je zvyklý na to své. Nějaké, podle mě výhodné nastavení, můžu maximálně poradit, nebo nabídniut. Ale nenutím. Nenainstaluju mu svévolně Chrome, když vím, že piužívá Operu, jen proto, že já bych si třeba Operu nikdy nenainstaloval.

Fester

Fester

5.8.2015 5:42

Suhlasim s AleshM
Osobne hagout pouzivam uz necele dva roky kde denne poslem snad 100sprav za den. Hangout mi vyhovuje a nech si google cita co chce…

Lukáš Satrapa

5.8.2015 14:23

Rovněž naprostý souhlas s AleshM ;-)

RSS (komentáře k článku)