TOPlist

Hangouts dostávají novinku, o které se jen tak nedozvíte

Hangouts_nahledovy

Pokud i vy patříte mezi uživatele Googlího kecálka Hangouts, jistě již máte zkušenost s pozvánkami. Když vás totiž chce kontaktovat někdo, s kým jste v minulosti ještě žádnou konverzaci nevedli, musíte nejprve přijmout pozvánku. Taková pozvánka se pak dokáže jednoduše ztratit, když odsunete notifikaci a neotevřete aplikaci ihned. Uloží se do záložky „Pozvánky“ v navigačním panelu. Není tak příliš na očích a snadno tak nepřijmete pozvánku i od člověka sobě známého. V aplikaci se nyní objevila novinka, o které nejspíš ještě sami nevíte.

Pokud zavítáte do nastavení Hangouts pro svůj účet, všimnete si, že přibyla sekce „Jak vás ostatní mohou kontaktovat“ a v ní jediné tlačítko – „Přizpůsobit pozvánky“. Právě tady můžete nově nastavit, kdo vás může přes Hangouts kontaktovat přímo, kdo bude muset poslat pozvánku a kdo vás nebude moci kontaktovat vůbec.

Hangouts_pozvanky_2

Samotné přizpůsobení je rozdělené do dvou sekcí. Zatímco ta první pracuje s vašimi kontaktními informacemi, jako je telefonní číslo a e-mail, druhá pracuje s vašimi kruhy na Google+. Můžete tak jednotlivým kruhům přiřadit různé nastavení, nehledě na dostupnost vašich kontaktních informací.

Hangouts_pozvanky

Nové nastavení by mělo být dostupné ihned bez nutnosti jakékoli aktualizace (pokud tedy máte nainstalovanou již téměř dva měsíce aktuální verzi). Pokud ve svém nastavení možnost nevidíte, dočkáte se novinky jistě velmi brzy.

Zdroj: +Jordanna Chord

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)