USA varuje před hackerskými útoky na MS Outlook

Hackerský útok na Outlook

Úřad US Cyber Command neobratně přeloženo úřad pro kybernetické vedení vydalo upozornění, že software Outlook může být využit k napadení hackery. Ti využijí zadní vrátka pro přístup do počítače skrz aplikaci a mohou počítač infikovat virem či přímo napadnout.

Stopy útoku na Outlook vedou opět do Íránu

Úřad uvedl, že hackeři využívali chybu v aplikaci Outlook 2017 (již vydán opravný update), kdy dokázali obejít karanténu potenciální hrozby s vypustit malware do počítače. Ačkoli nebylo uvedeno, kdo je viníkem útoků, stopy vedou do Íránu. Způsob napadení malwarem je totiž stejný, jako použila hackerská skupina APT33 podporovaná Íránem. Ta využila v prosinci stejné zranitelné místo, aby nainstalovali zadní vrátka na servery a umožnila tak útok na aplikaci. Šíří se také spekulace, že tyto útoky jsou provokace, která má reagovat na vyhrožování raketovým útokem ze strany USA na Írán.

Setkali jste se se zavirováním počítače?

Zdroj: engadge.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)