Menu

Gululu: chytrá láhev ohlídá pitný režim vašich dětí

Většina dospělých jedinců má problémy s dodržováním pitného režimu, tedy vypitím dostatečného množství tekutin v průběhu dne. Situaci lze řešit několika způsoby – například zaznamenáváním vypitého množství do nějaké aplikace, která vás upozorní v momentě, kdy je vhodné se opět napít. To ale vyžaduje jistou disciplínu, nutnou pro zaznamenávání vypitých tekutin. Ještě zásadnější je však dostatečný příjem tekutin pro děti, kterým tuto nutnost musí často připomínat rodiče. Řešením je chytrá láhev Gululu!

Gululu: láhev, která bude děti bavit

Se zajímavým nápadem přišla společnost Bowhead Technology, která věří, že naučí děti pít správné množství vody v průběhu dne. Jedná se o odolnou plastovou láhev, která má na boku displej zobrazující animované zvířátko, jež vtáhne dítě do dodržování pitného režimu formou hry. Na obrazovce “plave” jeden z několika volitelných mazlíčků, který reaguje na to, když dítě s láhví manipuluje. Například se umí radovat, když se potomek napije nebo dostane závrať, pokud s láhví zatřepe. Další triky jsou spojené s dotekovými proužky po obou stranách. Jak dítě láhev používá, zvířátko roste a získává další dovednosti, kterými dítě podporuje v pravidelném pití.

Gululu: láhev, která bude děti bavit

Gululu: láhev, která bude děti bavit

Propojení s chytrým telefonem

Na konci dne jsou data o množství vypitých tekutin uložena a synchronizována do telefonu rodičů, kde jsou k dispozici spolu s dalšími informacemi. Rodiče mohou například nastavit školní hodiny, kdy láhev nemůže být použita jako hračka, ale stále slouží ke sledování spotřeby, režim spánku, kdy je jas obrazovky nastaven na nejnižší úroveň, aby se zabránilo rozptylování nebo náhodnému probuzení dítěte a sociální systém pro propojení s dalšími dětmi, používajícími láhve Gululu.

Láhev je propojená s chytrým telefonem

Láhev je propojená s chytrým telefonem

Sociální síť dovoluje dětem sledovat navzájem své skóre a umožňuje, aby jedno zvířátko navštívilo druhé, když jsou dvě láhve vedle sebe. Aplikace také nastavuje limity v závislosti na věku a váze dítěte.

Princip fungování láhve Gululu

Princip fungování láhve Gululu

Děti má motivovat především snaha o udržování virtuálního mazlíčka, která má přispět ke zlepšení pitného režimu. Redaktor Russell Holly ze serveru Android Central, který Gululu testoval na vlastní dceři, skutečně potvrzuje, že dítě samo vypilo více tekutin než na začátku.

Láhev, respektive počítač obstarávající virtuálního mazlíčka, je napájena baterií, která dle výrobce vydrží až čtyři dny provozu, nicméně v praktickém testu musela do nabíječky zhruba každé dva dny. Nabíjení je řešeno bezdrátově a úroveň nabití prezentují rybičky, plující po displeji.

Pravidelný pitný režim je pro děti důležitý

Pravidelný pitný režim je pro děti důležitý

Láhev Gululu není levná – na Kickstarteru ji pořídíte za 99 dolarů, tedy v přepočtu asi za 2 400 Kč. K dispozici je v pěti různých barvách. Pokud ale máte potomka, který zapomíná pravidelně pít, je to investice, která patrně stojí za to.

Zdroje: androidcentral.com, kickstarter.com.

 

Komentáře

Jery9

z aplikace
25.5.2016 16:51

Zdementování lidské populace dosahuje vrcholu:-)

Zdenek1981

Zdenek1981 0

z aplikace
25.5.2016 16:58

Priroda nam dala pocit zizne abychom vedeli ze se mame napit.

Siley

siley 0

25.5.2016 17:21

Hmm jsem mel za to ze clovek pije dle toho jak on sam potrebuje a nikoliv podle toho jak nam diktuji massmedia (overeny pitny rezim, jejich super vyzkumy apod).

Ze me by se ten jejich hlidac asi zblaznil, jelikoz u me je normalni pit nepravidelne. Nekdy za den vypiji ani ne litr, jindy zas 5 a vice. Proste podle toho jak si telo rekne.

Starty

Starty 0

z aplikace
25.5.2016 17:42

Asi bych si do toho lil pivo na festivalech :D

RSS (komentáře k článku)