GPT-4 přichází s bouří inovací a vylepšuje i neplacenou verzi

GPT-4 novinky
 • OpenAI představilo modely s rozšířenými kontextovými okny
 • Nový Copyright Shield chrání uživatele platformy před právními spory kvůli autorským právům
 • Nově je také dostupný nástroj pro převod textu na řeč, dokáže vytvořit přirozeně znějící řeč

OpenAI zveřejnilo novinky pro vývojáře a technologické nadšence. Společnost oznámila řadu vylepšení a rozšíření jejich AI platformy, včetně zbrusu nového modelu GPT-4 Turbo, inovativního Assistants API a multimodálních schopností. To vše doprovází zjednodušení a zpřístupnění technologie s nižšími cenami.

Co nového nabídne: 

 • GPT-4 Turbo s vizí: Model s rozšířeným kontextovým oknem 128K přináší lepší schopnosti následovat pokyny a podporou JSON režimu pro přesnější odpovědi. Schopnost zpracovat obrázky jako vstupy v API pro Chat Completions, otevírá nové možnosti v analýze a popisu obrázků.
 • GPT-3.5 Turbo: S kontextovým oknem 16K, vylepšené sledování instrukcí, režim JSON a paralelní volání funkcí
 • Převod textu na řeč: Nástroj převede textový formát do hlasového projevu, který zní velice přirozeně
 • Assistants API: Nástroj pro snadné vytváření AI asistentů, nabízející pokročilé možnosti, jako je Code Interpreter, Retrieval
 • DALL·E 3: API umožňuje vývojářům zapojit přímou tvorbu obrázků do svých aplikací
 • Copyright Shield: Pokud by uživatelé ChatGPT Enterprise nebo vývojářské platformy čelili obvinění z porušení autorských práv, OpenAI by vstoupila do sporu na jejich obranu a uhradila by související náklady
 • Whisper large-v3: Vylepšená verze jejich open source modelu pro rozpoznávání řeči, která lépe rozumí různým jazykům, a plánuje ji brzy integrovat do svého API
 • Consistency Decoder: nový nástroj, který zlepšuje kvalitu obrázků generovaných pomocí modelu Stable Diffusion, zejména pak text, tváře a rovné linie

GPT-4 je nyní chytřejší a cenově dostupnější

Představte si AI model, který rozumí textu jako nikdy předtím a je schopný pojmout více než 300 stran textu. Model s rozšířeným kontextovým oknem 128K, díky tomu si model může pamatovat a používat mnohem více toho, co mu řeknete nebo zadáte, předtím než začne odpovídat. Je nejen chytřejší, ale také cenově dostupnější. Co to znamená v číslech? Vstupní tokeny jsou nyní 3x levnější a výstupní tokeny dokonce 2x levnější než u předchozí verze GPT-4.

A podpora JSON režimu znamená, že pokud modelu dáte úkol, který vyžaduje specifický formát odpovědi (například pokud jste programátor a chcete, aby odpověď byla v jazyce, kterým mluví počítače), GPT-4 Turbo se dokáže tomuto přizpůsobit a dodat přesně to, co potřebujete.

Přichází také s novou funkcí – Assistants API. Ačkoliv to zní hrůzostrašně, je to praktický nástroj, který je navržen aby umožnil uživatelům vytvářet aplikace s AI asistenty, které jsou schopny využívat například funkční volání. Ať už chcete vytvořit hlasově řízeného DJ, inteligentní vizuální plátno nebo dokonce AI-powered plánovač dovolené.

Code Interpreter

Code Interpreter umožňuje AI asistentům psát a spouštět programy v jazyce Python v bezpečném prostředí. Tento nástroj může také tvořit grafy a zpracovávat různé typy dat a formátů souborů, což pomáhá vykonávat složité úkoly v oblasti programování a matematiky.

Retrieval

Retrieval rozšiřuje schopnosti AI asistenta o informace, které nejsou součástí samotného modelu, jako jsou specifická data z určitého oboru, informace o produktech nebo dokumenty poskytnuté uživateli.

Function calling

Function calling umožňuje AI asistentům používat funkce, které jste definovali, a začlenit odpovědi těchto funkcí do jejich zpráv. Jinými slovy, umožňuje asistentům provádět konkrétní akce nebo úkoly, které jste naprogramovali, a pak vám o výsledcích těchto akcí informovat.

OpenAI & Microsoft’s HUGE AI Announcements (Dev Day Supercut)

OpenAI & Microsoft's HUGE AI Announcements (Dev Day Supercut)

Je nějaká další funkce, kterou byste ocenili v GPT-4?

Zdroj: Blog OpenAI, Help Open Ai

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)