TOPlist

Začalo vás trápit rychlé vybíjení mobilu? Možná máme jednoduché řešení

google zprávy rychlé vybíjení

Google Zprávy patří mezi ty vůbec nejpoužívanější aplikace pro odesílání a přijímání zpráv na operační systém Android. Někteří výrobci jej dokonce vyměnili za svou nativní aplikaci, třeba v Samsung mobilech můžeme už nějakou dobu počítat s vlastní a mírně upravenou verzí. Nyní ji ale trápí poměrně banální problém, který způsobuje poměrně rychlé vybíjení baterie v celém telefonu. A ani o tom nemusíte vědět.

Google Zprávy vám mohou vybíjet baterii

Poslední aktualizace se Googlu příliš nepovedla. Uživatelé si totiž na Redditu stěžují na to, že aplikace nechává na pozadí spuštěný fotoaparát. Znamená to, že i v případech, kdy aplikaci nepoužíváte jej máte zapnutý, což logicky zapříčiní strmý pád procent v pravém horním rohu směrem dolů. Řešení existují v zásadě dvě. Pokud máte Android 12, systém vás po chvíli na tuto skutečnost upozorní. V tento moment stačí aplikaci natvrdo zavřít.

Zprávy Google
Zprávy Google

Jestliže ale používáte starší verzi Androidu a nebude vám v aplikaci fotoaparát nikterak chybět, můžete přístup k fotoaparátu aplikaci zatrhnout. Stačí jít do Nastavení > Aplikace > Zprávy > Oprávnění > Fotoaparát a zvolit možnost Nepovolovat.

Pomohlo vám toto řešení?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)