Google se zaměřil na widgety: Umožní nové úpravy a mírně mění design

zakladni widget google vyhledavani upravy

Možnost upravit si základní widget pro Google vyhledávání se objevuje hlavně v launcherech třetích stran. Přímo Google to neumožňuje. Brzy se to ale změní, protože právě v těchto dnech začala společnost uvolňovat možnost úpravy základního widgetu pro vyhledávání Google a zároveň připravila mírnou změnu pro widget vyhledávání hudby.

Základní widget pro Google vyhledávání půjde upravit

Ve výchozím nastavení je widget pro Google vyhledávání obyčejný bílý obdélník. Díky úpravám půjde změnit tvar, barva i logo. Přesně jak to můžete vidět na screenshotech níže. Nejprve se dá zaměnit název Google jen na písmeno G, v dalším nastavení si můžete vybrat tvar widgetu. Třetí má na starost barvy, vybrat se dají všechny možné barvy. V posledním nastavení se pak dá vybrat průhlednost widgetu.

Někteří z vás si určitě pamatují, že o stejné funkci už jsme informovali v minulém roce. Od té době byla pouze v testovací verzi. Nyní se však začíná objevovat i ve stabilní verzi. K fungování je potřeba minimálně Google aplikace ve verzi 8.21. Pravděpodobně je ale ještě vydávání omezeno, protože někteří uživatelé hlásí, že i s touto verzí, stále úpravu povolenou nemají.

widget pro vyhledavani pisnicek

Není to však jediná věc, kterou Google k widgetům chystá. Mírně se upraví i widget pro rychlé hledání názvu písničky. Velikostně je nyní stejně velká jako ikony, novinkou je pak menší logo společnosti Google. Po funkční stránce se nic nezměnilo.

Google
Google

Používáte základní widget pro Google vyhledávání?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)