Super novinka vylepší propojení MS Office s Google Workspace

Google Workspace MS Office Dokumenty offline editace

Společnost Google oznámila parádní novinku pro uživatele jeho kancelářského balíku Workspace, kteří současně využívají také o něco zažitější nástroje Word, Excel či Powerpoint z nabídky MS Office. Zhruba tři roky poté, co se nástroje Dokumenty Google, Tabulky Google a Prezentace Google naučily přímo editovat soubory ze zmíněných programů od Microsoftu, přichází podpora pro offline úpravy.

Tato možnost byla doposud dostupná pouze pro dokumenty vytvořené v nástrojích Googlu. Nově je možné ji začít používat se soubory s koncovkami .doc, .docx, .dot, .xls, .xlsx, .xlsm, .xlt, .ppt, .pptx, .pps a .pot. Změny jsou zaváděny od 27. června a měly by být všem firemním i koncovým uživatelům Workspace dostupné do patnácti dní.

„Funkce přináší výhody spolupráce Google Workspace se soubory Microsoft Office. V době, kdy je vaše zařízení offline, můžete nyní upravovat, komentovat a spolupracovat na souborech Office pomocí Dokumentů, Tabulek a Prezentací. Veškeré změny provedené v souborech v režimu offline se pak synchronizují na Disk, jakmile se opět připojíte,“ popisuje Google na svém blogu.

Jak často otevíráte Office dokumenty ve Workspace?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)