Google Wifi: Router šitý na míru nové době a chytré domácnosti

Google Wifi

S nově představeným hardwarem a službami bylo jasné, že ke správnému fungování bude potřeba pořádný internet s dobrým Wi-Fi signálem, který se dostane do všech koutů domu. Google tedy přišel se svým vlastním routerem, který se jmenuje Google Wifi.

Google Wifi: Rychlý internet napříč celým domem

Minulý rok Google oznámil partnerství s firmami TP-Link a Asus, ze kterého pak vznikly tzv. OnHub routery, které se zaměřovaly na pěkný design a jednoduché použití. A právě na těchto základech byl postaven i router Google Wifi.

Routery v roce 2016 musí zvládat podporu mnoha zařízení ve stejný čas a pokud možno na co největší ploše, a to i v případě, že se využívají služby jako streamování videa, hraní her, nebo stahování. Google tvrdí, že ten jejich to dokáže. Bez problémů by přes jeden router mělo fungovat streamování 4K videí až pro pět zařízení zároveň. Zatímco ostatní routery můžou mít v podobných situacích problém, a to hlavně ve vzdálenějších místech, Google Wifi se dá rychle rozšířit a vzájemně propojit, takže bude plný signál dostupný po celém domě.

Google Wifi, a new approach to home Wi-Fi

Google Wifi, a new approach to home Wi-Fi

Dosah potěší

Jeden router by měl být dosah zhruba 139 metrů čtverečních. Při správném nastavení se pak při třech routerech dá pokrýt plocha 418 metrů čtverečních. Pokud by ale ni to nestačilo, bez problémů jdou připojit další a další zařízení.

wifi_home_floorplan_800px-width-800

Technické specifikace

  • AC1200 2×2 Wave 2 Wi-Fi
  • Rozšiřitelná mesh Wi-Fi
  • Simultánní dvoupásmová Wi-Fi (2.4GHz / 5GHz) s podporou IEEE 802.11a/b/g/n/ac
  • 2 gigabitové Ethernet porty, oba můžou být konfigurovány jako WAN nebo LAN
  • Podpora WPA2-PSK

Používá se tzv. Mesh Wi-Fi, což je něco, co většinou mají mnohem dražší routery. Ve zkratce každé Google Wifi zařízení vytváří výkonné připojení a následně vybírá, jakou cestou se k vám dostane signál nejrychleji. Výsledkem je pak rychlý internet po celém domě, a ne jen v blízkosti vašeho routeru.

Jednoduché nastavení

Většinu času nebude potřeba nic nastavovat nebo upravovat. O vše by se měl router starat sám a nabízet pokud možno kdykoliv co největší signál. Pokud bude například kanál přehlcen jiným zařízením, automaticky vás přepne na jiný, aniž byste něco poznali. Vše navíc můžete vidět rychle z mobilní aplikace. Pomocí stejné aplikace pak můžete ještě kontrolovat zařízení, sdílet hesla, měnit prioritu, nebo třeba vypínat dětem internet na noc.

Američané budou moct Google Wifi předobjebnat v listopadu za cenu 129 dolarů za jeden kus. V přepočtu na naše bez DPH tedy 3100 korun. Pro velké domy je pak připraveno balení tří kusů, které vyjde na 299 USD. V přepočtu bez DPH 7200 Kč. Dostupnost v dalších zemích zatím není jasná.

Koupili byste si router Google Wifi, pokud by byl dostupný v Česku?

zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)