Google chce přeměnit telefonní budky na Wi-Fi hotspoty

free wifi

7 300. To je číslo, kolik dnes v New Yorku najdete telefonních budek. V současné době se to, nejen nám, může zdát jako plýtvání prostorem. Řekněte sami, kdy jste naposled telefonní automat použili? Já už si nevzpomenu a podobně je tomu i v New Yorku. Na newyorské radnici si proto položili otázku, co by s těmito zastarávajícími přístroji mohli udělat, aby byly užitečné i ve 21. století. Napadla je velká věc. Co kdyby se 7 300 telefonních budek proměnilo v 7 300 Wi-Fi hotspotů? Radnice se obrátila na více než 50 firem, aby jí s jejich snahou pomohly.

payphone wi-fi

Určitě nepřekvapí, že jednou z oslovených společností je i Google. Ten má samo sebou nemalý zájem, aby co nejvíce lidí bylo co nejvíce online a “Big Apple” skýtá pořádnou porci uživatelů na relativně malém prostoru. Internetový gigant není jedinou firmou, která se rozhodla přiložit ruku k dílu. Z dalších můžeme jmenovat IBM, Cisco nebo Samsung.

cisco-logo

Velká hustota telefonních budek by navíc v New Yorku dovolila vytvořit něco převratného. Síť Wi-Fi hotspotů bude schopna pokrýt většinu New Yorku bezdrátovým internetem. Navíc, pokud se připojíte k jednomu přístupovému bodu a vzdálíte se od něj, automaticky si vás přebere další hotspot. V praxi byste tak měli být stále připojeni bez nutnosti hnout prstem.

wi-fi hotspot

Ambiciózní projekt však myslí i na ty, kteří zatím na vlnu smartphonů nenastoupili. Z telefonních budek bude stále možné si i zavolat. Jenom dodáme, že používání vybudované Wi-Fi infrastruktury bude zdarma.

Dočkáme se i v jiných zeměpisných šířkách?

Zdroj: Bloomberg.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)