Google chystá pro Wear OS velkou novinku. O co jde?

hodinky wear os

Pokud máte zkušenosti s Wear OS, tak víte že widgety (při swajpnutí doprava) jako třeba počasí či sportovní statistiky jsou k dispozici pouze od výrobce hodinek nebo od samotného Googlu. Třetí strany nemohou s touto funkcí nijak pracovat a vlastní widgety si prostě nevytvoříte. To se má ale změnit. Tyto dlaždice bude Wear OS podporovat i od vývojářů třetích stran.

Do Wear OS brzy zamíří widgety třetích stran

Na Android blogu tuto skutečnost oznámil jeden z vývojářů a funkce by měla být dostupná od jara tohoto roku. Funkce Jetpack Tiles je prý stále ve fázi alfa vývoje. Zároveň je ale dostupná všem vývojářům a tak už nyní mohou s novými widgety začít experimentovat.

wear os widgety

Před touto informací rovněž nebylo známo, kdy Google Wear OS konečně aktualizuje. Bylo by totiž na čase. Nyní víme, že dorazí někdy na jaře. Výčet nových funkcí zatím neznáme, ale je téměř jisté že právě tyto dlaždice budou jednou z hlavních novinek.

Jak se vám líbí systém Wear OS?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)