Google definitivně vypne 17 let starou chatovací službu

Google Talk konec chat aplikace služba

Jednou z oblastí, ve které Google po právu schytává kritiku a posměšky za ne úplně schopné řízení svých produktů, jsou rozhodně chatovací aplikace. Jejich kompletní vyjmenování je úkol pro opravdové znalce a i když se americký gigant v posledních letech snaží nabídku zjednodušit, stále mu zůstává pár kostlivců ve skříni. Za pár dní například skončí podpora chatovací služby, která doteď omezeně funguje již od roku 2005. Řeč je o Google Talk.

Účty z téměř sedmnáct let starého kecálku už jsou v tuto chvíli dostupné pouze v rámci komunikátorů třetích stran jako Pidgin nebo Gajim a je s podivem, že je Google stále udržoval při životě. Talk přežil dokonce i velmi populární a rozšířené Hangouts, které nahradily nástroje Meet a Chat.

Právě druhý jmenovaný má být nyní i podle oficiální nápovědy náhradou i za končící Google Talk. Přihlášení do nástroje, který v roce 2005 propojoval uživatele Gmailu, nebude oficiálně fungovat od 16. června.

Používali jste Google Talk? Kdy naposledy?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)